CV i list motywacyjny technik dentystyczny / protetyk - gotowe wzory, wskazówki

Prezentujemy wskazówki i materiały które pomogą Ci szybko napisać CV i list motywacyjny. Wszelkie materiały przygotowaliśmy po wnikliwej konsultacji z pracownikami z branży stomatologicznej.

Skorzystaj już teraz z gotowych podpowiedzi:


#1 CV i list motywacyjny wzory do wypełniania - za darmo

CV technik dentystyczny protetyk wzór


Rys. 1. CV wzór technik dentystyczny / protetyk


list motywacyjny technik dentystyczny szablon


Rys. 2. List motywacyjny technik dentystyczny / protetyk z doświadczeniem


Ważna informacja - gotowe szablony CV i list motywacyjny przed wysłaniem pocztą e-mail zapisz do pliku PDF. Do napisania dokumentów możesz użyć darmowego kreatora CV i listu motywacyjnego dostępnego na stronie.#2 Informacje jakie powinny się znaleźć w CV Technika dentystycznego / protetyka


A Dane osobowe, dane kontaktowe, wiek / data urodzenia, fotografia kandydata

Przykład - CV i list motywacyjny:

Sławomir Kowalewski
E-mail:
s.kowalewski@poczta.pl
Telefon: +48 777 2888 111
Data urodzenia: 03.12.1999


B Rubryka w CV "O mnie", w 2-3 zdaniach zwięźle napisz o sobie

Przykład Technik dentystyczny:

28-letni technik dentystyczny, z 3-letnim doświadczeniem zawodowym. Dokładny, kreatywny i konsekwentny w realizacji zadań, dobrze radzący ze stresem. Otwarty na nową wiedzę i ciągłe doskonalenie umiejętności zawodowych, chętnie podejmie pracę w pracowni protetycznej.


C Doświadczenie zawodowe w CV, wymień najważniejsze elementy w pracy protetyka.

Przykład:

01/2017 - 01/2019
Pracownia protetyczna, Katowice
Stanowisko:
technik dentystyczny

Najważniejsze obowiązki:

 1. odlewanie modeli gipsowych na podstawie wycisków;
 2. obróbka modeli (przygotowanie do modeli do dalszych prac m.in. frezowanie, wycinanie słupków, izolowanie itd.);
 3. wykonywanie szkieletów (klamrowych, bez-klamrowych);
 4. wykonywanie wkładów koronowo-korzeniowych;
 5. wykonywanie odlewów stopów metali (złoto, chromonikiel);
 6. mechaniczna obróbka odlewów;
 7. modelowanie koron porcelanowych;
 8. modelowanie onlay i overlay;
 9. wykonywanie protez akrylowych (uczestniczenie w całym procesie).

D Sekcja w CV technika dentystycznego / protetyka "Dodatkowe umiejętności / kwalifikacje"

Przykład:

 1. dokładność, precyzja, cierpliwość;
 2. dobre zdolności manualne;
 3. przywiązanie do estetyki;
 4. terminowość;
 5. dobry wzrok;
 6. komunikatywność i otwarty umysł.

E Rubryka "Wykształcenie"

Przykład:

2012 - 2015
Szkoła Policealna, MEDYK, Katowice
Uzyskany tytuł:
Technik dentystyczny


F Rubryka "Szkolenia / kursy" w CV technika dentystycznego / protetyka

Napisz te które są związane z wykonywanym zawodem.

Przykłady:

Szkolenie: Exocad step by step - 2018
Organizator szkoleń: Natrodent, Łódź

Szkolenie: Livento & Soprano - szwajcarska precyzja w press ceramice - 2018
Organizator szkoleń: Natrodent, Łódź


G Rubryka "Zainteresowania / hobby" w CV technika dentystycznego.

Przykład:

 1. technologia CAD/CAM;
 2. bieganie, jazda na rowerze, pływanie.

H Dopilnuj formalności

W CV i liście motywacyjnym dodaj zgodę (klauzulę zgodną z RODO) na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby przyszłej rekrutacji.#3 List motywacyjny technika dentystycznego / protetyka

Szanowni Państwo,

w odpowiedzi na ofertę pracy z dnia 15.02.2019 na technika dentystycznego w pracowni "Techdent" w Warszawie, chciałbym zaproponować swoją kandydaturę na to stanowisko pracy. Mam wielką nadzieję że w dalszej części listu motywacyjnego przekonam Państwa iż jestem idealnym kandydatem.

Jestem 29-letnim technikiem dentystycznym, posiadam 4-letnie doświadczenie zawodowe. W pracy wykonywałem m.in. szkielety klamrowe i bez-klamrowe, modelowałem korony porcelanowe, modelowałem onlay i overlay, wykonywałem protezy akrylowe. Moje prace protetyczne cieszyły się wielkim uznaniem wśród lekarzy stomatologów. W pracy stawiałem na dokładność, precyzję, estetykę i oczywiście terminowość.

Jestem osobę otwartą, komunikatywną, cierpliwą, zaangażowaną w pracę, terminową, cieszącą się dobrym wzrokiem, o dobrych zdolnościach manualnych.

Mam nadzieję że ten krótki opis mojej osoby zachęcił Państwa aby spotkać się ze mną na bezpośredniej rozmowie kwalifikacyjnej.

Z wyrazami szacunku,

Konrad Karwowski#4 Praca technika dentystycznego

protetyk

Jak wygląda praca technika dentystycznego? Osoba na tym stanowisku wytwarza licówki i korony porcelanowe lub cyrkonowe, onlay i overlay (gotowe wypełnienia do wklejenia w zęba), protezy akronowe, prace kombinowane - protezy szkieletowe bez-klamrowe na zatrzaski lub zasuwy, aparaty ortodontyczne służące do korekty wad zgryzu, i inne prace protetyczne.

Technik protetyk to rzemieślnik, wszystkie czynności związane z wykonywaniem zawodu wykonuje zazwyczaj samodzielnie w pracowni protetycznej do dyspozycji ma m.in. takie urządzenia jak: mikrosilnik protetyczny, urządzenie do odsysania pyłów, piec do porcelany, pompę próżniową, prasę hydrauliczną, odlewarkę wirówkę, formierz protetyczny, frezarkę do łuków zębowych itd.

Praca technika polega na ścisłej współpracy ze stomatologiem, wszelkie zlecenia technik wykonuje na zamówienie lekarza, sam nie ma bezpośredniego kontaktu z pacjentem. Wyciski wykonuje i przekazuje do pracowni lekarz, również w przymiarkach i cementowaniu na stałe prac protetycznych uczestniczy tylko lekarz stomatolog.

Jak zostać Technikiem dentystycznym ? Oprócz predyspozycji i cech takich jak cierpliwość, wyobraźnia, dobry wzrok, zdolności manualne potrzebne do modelowania, przyszły technik musi ukończyć Policealną Szkołę Medyczną o kierunku "Technik dentystyczny", kształcenie obejmuje 5 semestrów (2,5 roku). Technik dentystyczny po ukończeniu kształcenia może podjąć pracę w pracowni protetycznej lub ortodontycznej lub otworzyć własne laboratorium w ramach działalności gospodarczej.


Artykuły powiązane z CV i listem motywacyjnym technika dentystycznego / protetyka:


pracuj jako asystentka w gabinecie stomatologicznym

CV Asystentki stomatologicznej / Higienistki

Asystentka i Higienistka pracuje w klinice dentystycznej. Asystentka współdziała z lekarzem stomatologiem (często pracują w systemie "praca na cztery ręce"), asystentka bądź asystent wykonuje polecenia lekarza, dodatkowo osoba na tym stanowisku często jest odpowiedzialna za utrzymuje gabinetu w gotowości do pracy. Natomiast higienistka stomatologiczna wykonuje m.in. zabiegi higienizacji jamy ustnej (czyszczenie, piaskowanie) a także zabiegi z profilaktyki (fluoryzacja zębów), przeprowadza krótkie szkolenia jak efektywnie dbać o zdrowe i ładne zęby. Według krajowego prawa higienistka stomatologiczna wszelkie czynności higienizacji wykonuje pod okiem lekarza stomatologa.


zawód lekarz stomatolog

CV Lekarz Stomatolog

Lekarz Stomatolog (dentysta), to zawód który zapewnia wysoki status społeczny. Dodatkowo Lekarz Stomatolog zatrudniony w prywatnej praktyce może liczyć na wysokie zarobki. Na wysokość poborów mogą wpływać takie czynniki jak zakres posiadanych specjalizacji m.in. protetyka, endodoncja, chirurgia / implantologia, periodontologia itd. Skorzystaj z profesjonalnego wzoru CV.

Komentarze

Treść komentarza*:
Podpis:
 
= (Antyspam / Oblicz)  

www.otokariera.pl © 2024   Polityka Prywatności i Pliki Cookies