CV i list motywacyjny pielęgniarki - wzory

W jednym miejscu, za darmo, komplet dokumentów, sprawdź jak wygląda nowoczesne i skuteczne CV i LM. "Bez lania wody", na przykładach pokazujemy Wam jak powinien wyglądać profesjonalny życiorys zawodowy.

Skorzystaj już teraz z gotowych wzorów:


#1 Wzór CV i list motywacyjny do wypełniania - za darmo

CV pielęgniarki wzór


Rys. 1. CV wzór wskazówki przykład - pielęgniarki


list motywacyjny pielęgniarki wzór do wypełnienia


Rys. 2. List motywacyjny szablon - pielęgniarki z doświadczeniem


List motywacyjny i CV przed wysłaniem do pracodawcy elektroniczną pocztą e-mail zapisz do formatu PDF.#2 Jak napisać CV pielęgniarki / pielęgniarza - porady


A Dane osobowe, dane kontaktowe, data urodzenia, fotografia.

Przykład:

Izabela Wiśniewska
E-mail:
izabela.wisniewska@poczta.pl
Telefon: +48 553 4443 461
Data urodzenia: 05.05.1988


B Rubryka CV - O mnie, napisz kilka zdań o sobie.

Przykład w CV, pielęgniarka z doświadczeniem "O mnie":

Doświadczona pielęgniarka ze specjalizacją z kardiologi i chirurgii chętnie podejmie pracę w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. Jestem osobą komunikatywną, cierpliwą o dużej empatii, potrafię budować dobre relacje z pacjentami i personelem medycznym .

Przykład, bez doświadczenia:

Dyplomowana 24-letnia pielęgniarka chętnie podejmie pracę w grupie LUX MED Sp. z o.o. Jestem osobą cierpliwą, komunikatywną, zorientowaną na pacjenta, pełną empatii, z wysoką kulturą osobistą.


C Doświadczenie zawodowe w CV pielęgniarki / pielęgniarza

Napisz zadania które wykonywałaś.

Przykłady:

01/2018 - 12/2018
Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach
Stanowisko:
pielęgniarka

Najważniejsze obowiązki:

 1. przyjmowanie nowych pacjentów na oddział;
 2. opieka pielęgnacyjna pacjentów;
 3. dbanie o dobre samopoczucie chorego;
 4. udzielanie wsparcia psychicznego choremu;
 5. zakładanie opatrunków;
 6. podłączanie kroplówek;
 7. wykonywanie zabiegów i badań takich jak: pobieranie krwi, pomiar ciśnienia, mierzenie temperatury, wykonywanie testów uczuleniowych;
 8. czuwanie nad należytym przebiegiem hospitalizacji;
 9. wykonywanie rehabilitacji przyłóżkowej w celu zapobieganiu powikłaniom wynikającym z długotrwałego unieruchomienia;
 10. informowanie lekarzy o zaistniałych nieprawidłowościach;
 11. prowadzenie dokumentacji medycznej.

D Dodatkowe umiejętności i kwalifikacje pielęgniarki / pielęgniarza w CV.

Przykład:

 1. empatia, życzliwość, dostępność;
 2. doby kontakt z pacjentami i personelem medycznym;
 3. umiejętność dobrej współpracy w zespole;
 4. dobra / komunikatywna znajomość języka angielskiego;
 5. cierpliwość i wytrwałość;
 6. dobra organizacja pracy;
 7. doświadczenie zdobyte na różnych oddziałach kliniki;
 8. chęć rozwozu zawodowego, podnoszenia kwalifikacji m.in. po przez kursy, szkolenia.

E Kursy / Szkolenia w CV pielęgniarki.

Przykłady:

Szkolenie: Pielęgniarstwo onkologiczne (135 godz. teorii plus 105 godz. stażu) - 2016
Organizator szkoleń: Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

Szkolenie: Rehabilitacja osób z przewlekłymi zaburzeniami psychicznymi (74 godz. teorii plus 90 godz. stażu) - 2017
Organizator szkoleń: Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi


F Wykształcenie, wpisujemy uczelnię na której otrzymałaś/eś dyplom studiów pielęgniarskich.

Przykład:

2011 - 2014
Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Kierunek: pielęgniarstwo
Uzyskany tytuł: licencjat pielęgniarstwa


G Zainteresowania / Hobby pielęgniarki w CV

Przykład:

 1. literatura naukowa medyczna z obszaru pielęgniarstwa, medycyny naturalnej, onkologi;
 2. rekreacyjna jazda na rowerze, pływanie.

H Klauzula

W stopce CV i listu motywacyjnego dodaj klauzulę w której wrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby trwającej rekrutacji.#3 List motywacyjny pielęgniarki

Szanowni Państwo,

w związku z ofertą pracy dla pielęgniarek w Wojewódzkim Szpitalu w Łodzi, pragnę przedstawić moją kandydaturę. Posiadam dyplom pielęgniarki Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, ukończyłam także kurs pielęgniarstwa onkologicznego a także odbyłam szkolenie z rehabilitacji przyłóżkowej.

Posiadam 3-letnie doświadczenie zawodowe które zdobyłam w Szpitalu Onkologicznym w Zgierzu. W tym okresie doskonaliłam się w profesjonalnej opiece pielęgniarskiej pacjentów pooperacyjnych, po chemii, po radioterapii.

Jestem osobą życzliwą, dostępną, pełną empatii, potrafię nawiązać bardzo dobry kontakt z pacjentem. Bardzo dobrze mi się współpracuje z personelem medycznym, jestem zorganizowana, cierpliwa i wytrwała.

Jako pielęgniarka Wojewódzkiego Szpitala w Łodzi w pełni zaangażuje się w pracę, postaram się otoczyć pacjentów jak najlepszą opieką, oraz zapewnić im jak najlepsze warunki podczas pobytu w szpitalu.

Mam wielką nadzieję że pasuję do Państwa zespołu medycznego, liczę na szybki kontakt i spotkanie ma którym jeszcze więcej opowiem o sobie.

Z wyrazami szacunku,

Małgorzata Stefaniak#4 Charakterystyka zawodu pielęgniarki / pielęgniarza

praca w szpitalu

Zawód pielęgniarki wykonywany jest m.in. w takich placówkach jak szpital, ośrodek zdrowia, przychodnia, szkoła, placówka rehabilitacyjna, ambulatorium, dom opieki, sanatorium, hospicjum, i jako prywatna opieka medyczna np. w domu pacjenta. Główne zadanie pielęgniarki to pełnienie opieki nad pacjentami. Opieka może być prowadzona na różnych płaszczyznach, zakres obowiązków zależny jest od ukierunkowania danej placówki. Pielęgniarka może świadczyć opiekę leczniczą, pielęgnacyjną, diagnostyczną lub rehabilitacyjną. Zadaniem pielęgniarki jest również przygotowanie pacjenta do zabiegu / operacji i wykonanie niezbędnych pomiarów m.in. zbadanie ciśnienia krwi, temperatury. Pielęgniarka podaje zastrzyki, kroplówki, tlen, zmienia opatrunki, asystuje przy zabiegach. Pielęgniarka także na bieżąco obserwuje chorych oraz informuje lekarzy m.in. o pogorszeniu stanu pacjenta.

Jakie cechy powinna mieć pielęgniarka / pielęgniarz? Zawód pielęgniarki to zwód z powołania. W tym zawodzie odnajdą się osoby które posiadają następujące cechy: pogodne usposobienie do drugiego człowieka (pacjenta), cierpliwość, empatia, życzliwość, dostępność, dyskrecja.

Trudy na stanowisku pielęgniarki / pielęgniarza. Po pierwsze zarobki które nie są satysfakcjonujące, brakuje równoważni, dobra płaca za ciężką pracę. Dodatkowo osoby na tym stanowisku narażone są na stres, rutynę, nadmierne obłożenie pracą (mała ilość personelu na dużą ilość pacjentów i obowiązków), styczność z chorobą i śmiercią, rozdrażnienie i stępienie wrażliwości na ludzkie cierpienie.

Jak zostać pielęgniarką / pielęgniarzem? Jedyną możliwością uzyskania tytułu pielęgniarki (prawo to obowiązuje od 2004) jest ukończenie studiów I stopnia na kierunku pielęgniarskim, edukacja trwa trzy lata i kończy się uzyskaniem tytułu licencjata pielęgniarstwa, studia można kontynuować przez kolejne dwa lata na studiach magisterskich i kolejno na studiach doktoranckich.
Aby poszerzyć uprawnienia zawodowe, pielęgniarki często kończą specjalizacyjne szkolenia m.in. z takich dziedzin: pielęgniarstwo operacyjne, chirurgiczne, pediatryczne, ratunkowe, neonatologiczne, opieki długoterminowej itd.


Artykuły podobne do CV i listu motywacyjnego pielęgniarki:


zawód higienistka / asystentka stomatologiczna

CV Higienistki / Asystentki stomatologicznej

Asystentka i Higienistka stomatologiczna pracują w gabinecie dentystycznym, asystentka współpracuje ręka w rękę z lekarzem stomatologiem, wykonuje jego polecenia, dodatkowo utrzymuje gabinet stomatologiczny w gotowości do pracy. Natomiast higienistka stomatologiczna przeprowadza czynności związane z higienizacją jamy ustnej (czyszczenie, piaskowanie, fluoryzacja zębów) a także udziela instruktażu jak skutecznie dbać o zdrowy i ładny uśmiech. Według polskiego prawa higienistka stomatologiczna zabiegi higienizacji wykonuje pod nadzorem lekarza stomatologa.


ratownik medyczny

CV Ratownik medyczny

Ratownik medyczny to osoba, który stoi na straży naszego zdrowia a nawet życia. W tym zawodzie potrzebna jest mocna psychika, zdecydowanie i odwaga. Ratownik medyczny każdego dnia jeździ do wypadków, zasłabnięć, zawałów itd. To praca dla Ciebie? Teraz pisanie CV jest dużo łatwiejsze, masz do wyboru atrakcyjne wzory CV, przejdź do zakładki i sprawdź jakie to proste.

Komentarze

Treść komentarza*:
Podpis:
 
= (Antyspam / Oblicz)  


avatar2020-01-31   aga
dzieki
avatar2019-07-01   Asia
Serdecznie dziękuję za pomoc w stworzeniu CV i napisaniu listu.

www.otokariera.pl © 2024   Polityka Prywatności i Pliki Cookies