CV i list motywacyjny sprzedawcy / kasjera - wskazówki, gotowe przykłady i wzory

Znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje jak przygotować skuteczne dokumenty aplikacyjne.

Nasi specjaliści przygotowali dla Ciebie materiały:


#1 CV i list motywacyjny sprzedawca / kasjer - gotowy wzór

CV sprzedawca wzór


Rys. 1. CV szablon, kasjer sprzedawca z doświadczeniem


list motywacyjny kasjer / sprzedawca szablon


Rys. 2. List motywacyjny szablon sprzedawca


CV i list motywacyjny możesz przygotować za pośrednictwem kreatora online dostępnego na stronie, lub za pośrednictwem programów takich jak WORD / praca na plikach DOC / DOCX, lub WRITER (darmowy program z pakietu OpenOffice).#2 CV sprzedawcy / kasjera jakie informacje powinny się znaleźć w aplikacji


A Dane osobowe, kontaktowe, wiek kandydata, zdjęcie kandydata

Przykład dla CV i listu motywacyjnego:

Magdalena Malinowska
E-mail:
magda.malinowska@poczta.pl
Telefon: +48 444 000 111
Data urodzenia: 02.11.1989

Warto zamieścić fotografię w CV (kompletne Curriculum vitae to zdecydowanie większa szansa na kolejny etap rekrutacji). Zdjęcie kandydata powinno wzbudzać zaufanie m.in. cechować się przyjaznym wyrazem twarzy.


B Rubryka - Podsumowanie zawodowe / O mnie

Ta sekcja w pierwszej kolejności przyciągnie uwagę pracodawcy, w 3 zdaniach napisz o sobie o osiągnięciach i celach zawodowych

Przykład Podsumowanie zawodowe / O mnie w szablonie CV sprzedawcy / kasjera:

Mam 29 lat, 4-letnie doświadczenie jak sprzedawca w "Decathlon" i "Go-Sport". Posiadam dużą wiedzę o sprzęcie i odzieży sportowej. Jestem osobą komunikatywną, skrupulatną i cierpliwą, gotową na zdobywanie nowych umiejętności zawodowych. Ukierunkowana na pracę, której celem jest wysoki wynik sprzedaży.


C Doświadczenie zawodowe w CV sprzedawcy, opisz zwięźle najważniejsze obowiązki w pracy.

Przykład:

01/2014 - 02/2018
Market Sportowy "Decathlon", Warszawa
Stanowisko:
Sprzedawca

Najważniejsze obowiązki:

 1. sprawna i kulturalna obsługa klienta;
 2. obsługa kasy fiskalnej i terminali płatniczych;
 3. wdrażanie i realizacja planów sprzedażowych;
 4. sporządzanie dziennych raportów sprzedaży;
 5. udzielanie szkoleń nowym pracownikom;
 6. odbieranie dostaw i przygotowywanie towarów do sprzedaży;
 7. przyjmowanie reklamacji;
 8. działania promocyjne w punkcie sprzedaży.

D Dodatkowe umiejętności i kwalifikacje w CV sprzedawcy / kasjera

Wymień te które mają pośredni lub bezpośredni związek z wykonywaniem zawodu sprzedawcy / handlowca.

Przykład umiejętności - sprzedawcy / kasjera:

 1. fachowa wiedza na temat sprzętu i odzieży sportowej;
 2. dobra znajomość języka angielskiego na poziomie B2;
 3. umiejętność organizacji pracy;
 4. biegła obsługa programów z pakietu MS Office;
 5. nawiązywanie i podtrzymywanie relacji zawodowych;
 6. wysoka kultura osobista.

E Wykształcenie w CV sprzedawcy / kasjera

Przykład:

2012 - 2015
Technikum Ekonomiczne nr 1 im. M. Kopernika w Warszawie
Uzyskany tytuł:
Technik Ekonomista


F Szkolenia / Kursy w CV sprzedawcy

Wpisz o ile są powiązane ze stanowiskiem na które aplikujesz np. kurs rachunkowości świadczyć może o tym że dobrze liczysz i jesteś osobą skrupulatną.

Przykłady:

Szkolenie: Księgowość małej firmy (20 godzin) - 2018
Organizator szkoleń: Simple Solution Consultingp


G Zainteresowania / hobby

Przykład zainteresowań w CV sprzedawcy / kasjera w sklepie sportowym:

Uprawianie sportu:
 1. bieganie: uczestnictwo w półmaratonach;
 2. sporty wodne: pływanie, kajakarstwo;
 3. sporty zimowe: jazda na snowboardzie;

H Klauzula

Na dole dokumentu w CV i liście motywacyjnym, dodaj klauzulę o ochronie danych osobowych (zgodę na przetwarzanie danych), klauzuli nie ma potrzeby nadmiernie eksponować.#3 List motywacyjny sprzedawca / kasjer - gotowy wzór

Szanowni Państwo,

po przeczytaniu oferty pracy na stanowisko sprzedawcy w sklepie sportowym "Run" natychmiast zabrałam się za pisanie listu motywacyjnego. Bowiem jestem przekonana że to stanowisko idealnie do mnie pasuje. Mam wielką nadzieję, że w dalszej części listu przekonam Państwa do mojej kandydatury.

Kocham sport i prowadzę aktywny tryb życia, m.in. uprawiam aerobik, jeżdżę rowerem, pływam, chodzę po górach, uprawiam sporty zimowe, m.in. jazda na łyżwach, jazda na nartach biegowych i zjazdowych. Moja pasja do aktywnego spędzania czasu wolnego sprawiła, że posiadam szeroką wiedzę na temat produktów sportowych. Jako sprzedawca chętnie się tą wiedzą dzielę z klientami sklepu, doradzając zakup odpowiedniego ubioru, butów czy sprzętu sportowego.

Posiadam z 3-letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku sprzedawcy / kasjera. Jestem osobą komunikatywną, przystępną, pracowitą, zorganizowaną, biegle rozmawiam w języku angielskim. Posiadam duże chęci do dalszego doskonalenia i podnoszenia kompetencji w zawodzie sprzedawcy.

Bardzo chętnie więcej o sobie, opowiem w czasie bezpośredniego spotkania na rozmowie kwalifikacyjnej.

Z wyrazami szacunku,

Joanna Malinowska#4 Praca w handlu, gdzie szukać pracy, zarobki

miejsce pracy sprzedawcy

Szukasz pracy w sprzedaży teraz możesz przebierać w ofertach zatrudniania. Około 30 procent wszystkich ogłoszeń o pracę dotyczy własnie branży handlowej (sprzedawcy, przedstawiciele handlowi), o zatrudnienie można się starać m.in. w sektorach gospodarki jak: finanse, ubezpieczenia, budownictwo i nieruchomości, branża IT, sprzedaż detaliczna etc.

Brakuje rąk do pracy ale to nie oznacza że pracodawcy zatrudniają "z automatu jak leci" wszystkich chętnych bezrobotnych. Kandydat do pracy musi być obeznany z branżą, do której aplikuje (wysyła CV i list motywacyjny). Jak już praktyka pokazała takich kandydatów obecnie brakuje, a wolne stanowiska czekają. Taki stan rzeczy oznacza że większe szanse zyskują kandydaci bez wymaganego doświadczenia w tym także osoby które jeszcze są na etapie nauki czynni studenci (zaoczni) lub świeżo upieczeni absolwenci szkół średnich bądź uczelni wyższych.

Zarobki w Handlu - z roku na rok zarobki rosną, jednak najsłabiej opłacani sprzedawcy w handlu detalicznym, jednak coś się zmienia na lepsze, niektórzy pracodawcy żeby zatrzymać u siebie dobrego pracownika wprowadzili system comiesięcznego premiowania pracownika (dodatkowe wynagrodzenie uzależnione od tego czy ustalona wielkość sprzedaży została zrealizowana), lub jak to jest w jednej z Warszawskich sieci sklepów piekarni, pracownicy oprócz podstawy mają dodatkowo płacony udział w procencie obrotów sklepu.


Artykuły powiązane z CV i listem motywacyjnym sprzedawcy / kasjera:


praca na stanowisku przedstawiciela handlowego

CV Przedstawiciela handlowego

Przedstawiciel handlowy to osoba otwarta, merytoryczna, profesjonalnie przygotowana pod kątem pozyskiwania nowych klientów dla firmy w której pracuje. Przedstawiciel również obsługuje już pozyskanych klientów, buduje z nimi przychylne i długotrwałe relacje biznesowe. Przedstawiciel handlowy, sprzedaje produkty, usługi, podpisuje korzystne dla obu stron umowy i je realizuje. Przedstawiciel handlowy większość zadań służbowych wykonuje w terenie, zasięg działania wyznacza mu firma w której pracuje.


praca w sekretariacie lub na recepcji

CV Sekretarki / Recepcjonistki

Lubisz pracę w biurze, biegle obsługujesz komputer i urządzenia peryferyjne (drukarka, skaner itd.), sprawnie poruszasz się w pakiecie MS Office (Word, Excel), dobrze znasz język angielski? Praca na stanowisku pracownika biurowego (sekretarki, recepcjonistki) może być dobrym wyborem. Więcej jak powinno wyglądać CV dowiesz się w naszym poradniku.

Komentarze

Treść komentarza*:
Podpis:
 
= (Antyspam / Oblicz)  


avatar2020-05-03   M
Dokumenty do Lidla jak najbardziej się nadają, z Wasza pomocą dostałem pracę !!! Dzięki !!!
avatar2019-10-04   Justyna
Chciałabym pracować jako kasjer w markecie spożywczym (może być Biedronka). Proszę o wskazówki (może ktoś pracował w Biedronce) czy potrzebne jest doświadczenie zawodowe bo jeszcze nie posiadam. Jakie atuty się liczą? Będę wdzięczna.

www.otokariera.pl © 2024   Polityka Prywatności i Pliki Cookies