CV i list motywacyjny ratownik medyczny - wskazówki

Zamierzasz podjąć pracę w służbie zdrowia jako ratownik medyczny? Przygotowaliśmy z myślą o Tobie artykuł w którym znajdziesz materiały i wskazówki które pomogą Ci w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych.

Skorzystaj z gotowych przykładów:


#1 CV i list motywacyjny do wypełniania (użyj kreatora) - gotowe wzory za darmo

CV ratownik medyczny wzór


Rys. 1. CV wzór ratownika medycznego


list motywacyjny ratownika medycznego szablon


Rys. 2. List motywacyjny szablon ratownik medyczny


Do napisania CV i listu motywacyjnego użyto kreatora online dostępnego na stronie. Dodatkowa informacja - CV i list motywacyjny przed wysłaniem drogą e-mail zapisz do formatu PDF.#2 Jak napisać CV Ratownika medycznego - wskazówki


A Dane osobowe i kontaktowe

Imię i nazwisko, numer telefonu, adres email, data urodzenia, zdjęcie kandydata.

Przykład:

Sebastian Orzechowski
E-mail:
sebastian.orzechowski@poczta.pl
Telefon: +48 555 4444 041
Data urodzenia: 08.08.1987

Dodaj aktualne zdjęcie, to zazwyczaj zwiększa szanse kandydata do przejścia do następnego etapu rekrutacji.


B Sekcja O mnie, napisz o sobie kilka zdań.

Przykład:

Ambitny i zdecydowany, 25-letni Ratownik Medyczny o dobrej kondycji fizycznej, dobrze radzący ze zmęczeniem i stresem, podejmie pracę w pełnym wymiarze godzin w Stacji Pogotowia Ratunkowego.


C Doświadczenie zawodowe - w CV ratownika medycznego

Przykład:

01/2018 - 12/2018
Stacja Pogotowia Ratowniczego, Warszawa
Stanowisko:
ratownik medyczny

Najważniejsze obowiązki:

 1. przeprowadzanie wywiadu z pacjentem, w sytuacji kryzysowej podtrzymanie komunikacji;
 2. ocena miejsca zdarzenia pod względem bezpieczeństwa, podjęcie czynności mających na celu powstrzymanie liczby poszkodowanych;
 3. ocena parametrów życiowych osób poszkodowanych, podjęcie decyzji o kolejności udzielania niezbędnej pomocy ratunkowej i transportu;
 4. posługiwanie się sprzętem ochrony osobistej i akcesorium medycznym;
 5. przeciwdziałanie możliwym zakażeniom;
 6. zabiegi przeciwwstrząsowe;
 7. bieżąca kontrola wyposażenia zespołu ratowniczego m.in. sprawdzanie stanu materiałów i leków;
 8. prowadzenie dokumentacji.

D Dodatkowe umiejętności / informacje w CV ratownika medycznego

Przykład:

 1. odpowiedzialność i zdecydowanie;
 2. umiejętność całkowitej koncentracji;
 3. dobra wytrzymałość psychiczna;
 4. umiejętność pracy w trudnych warunkach;
 5. dobra kondycja i sprawność fizyczna;
 6. doświadczony kierowca i Prawo Jazdy kat. B i A;
 7. dobra znajomość języka angielskiego na poziomie B2.

E Kursy / Szkolenia w CV ratownika medycznego

Przykład:

Szkolenie: Medyczne czynności ratunkowe w zagrożeniach środowiskowo-terenowych (42 godziny) - 2016
Organizator szkoleń: Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu


F Wykształcenie

Przykład:

2013 - 2015
Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu

Uzyskałem tytuł: ratownik medyczny


G Zainteresowania / Hobby w CV Ratownika medycznego

Przykład:

 1. sport: pływanie, bieganie, kulturystyka.

H Klauzula

Aby dopełnić formalności w stopce życiorysu zawodowego i liście motywacyjnym zamieść zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych dla potrzeb rekrutacji.#3 List motywacyjny ratownika medycznego

Szanowni Państwo,

w związku z prowadzonym naborem w Państwowym Pogotowiu Ratunkowym z dnia 04.05.2019 na stanowisko "Ratownika Medycznego", chciałbym zgłosić swoją kandydaturę. Posiadam odpowiednie wykształcenie i 3-letnie doświadczenie zawodowe, oraz wielki zapał do niesienia pomocy poszkodowanym.

Przez ostatni rok pracowałem jako ratownik medyczny w GOPR w Zakopanem udzielając pomocy medycznej turystom w górach, pomoc zazwyczaj odbywała się w bardzo trudnych warunkach, w małym i lekko wyposażonym zespole. Za swoją oddaną pracę byłem wielokrotnie chwalony przez przełożonych, a także otrzymywałem wiele podziękowań od osób którym tej pomocy udzielałem.

Jestem osobą odpowiedzialną i zdecydowaną, o dobrej wytrzymałości fizycznej i psychicznej, o umiejętności pełnej koncentracji, doświadczona w pracy w ekstremalnych warunkach. Biegle rozmawiam w języku angielskim.

Mam wielką nadzieję że spełniam wszelkie warunki jako kandydat, i liczę na szybkie spotkanie aby omówić warunki mojego zatrudnienia, niecierpliwie czekam na kontakt.

Z wyrazami szacunku,

Mikołaj Gadowski#4 Ratownik medyczny charakterystyka zawodu

praca w służbie zdrowia

Kto odnajdzie się w tym zawodzie? To zajęcie dla osób zdecydowanych, odważnych a przede wszystkim silnych w szerokim znaczeniu tego słowa. Zadania z którymi zmaga się ratownik nie są łatwe i są związane ogromnym wysiłkiem i stresem. W pracy potrzebna nie tylko mocna psychika ale także dobra kondycja fizyczna.

Jak wygląda praca Ratownika medycznego? Ratownik pracuje w systemie zmianowym, dzień pracy ratownika to 12 lub 24 godziny na dobę. Ratownik medyczny jako pierwszy pojawia się u osoby / osób które potrzebują pomocy medycznej. Ratownik na miejscu zdarzenia ocenia stan pacjenta, który nie jest jednostkowy bowiem może dotyczyć różnych zdarzeń losowych m.in. wypadków drogowych, wypadków w miejscu pracy, zasłabnięć, porażenia prądem, osób po podtopieniu etc.
Głównym zadaniem ratownika jest udzielenie szybkiej i profesjonalnej pomocy osobie lub osobom, których życie i zdrowie jest zagrożone, oraz zabezpieczenie miejsca zdarzenia tak aby nie było większej ilości ofiar, ratownik także odpowiada za utrzymywanie funkcji życia pacjenta i opiekę podczas transportu do szpitala.

Praca dla Ratownika medycznego - gdzie szukać? Ratownicy medyczni pracują w państwowym pogotowiu ratunkowym, w prywatnych palcówkach medycznych m.in. LUX MED, Medicover, Falck. Ratownik także może być członkiem zespołu ratunkowego takich instytucji jak: Policja, Straż pożarna, Wojsko, GOPR i inne.

Ratownik medyczny - wykształcenie. Ratownik może ukończyć policealne "Medyczne Studium Zawodowe" na kierunku ratownik medyczny (osoba musi mieć ukończoną szkołę średnią) czas edukacji trwa 2 lata (cztery semestry), kształcenie kończy się egzaminem który uprawnia do wykonywania zawodu. Kandydat na ratownika opanowuje do perfekcji technikę udzielania pierwszej pomocy, przeprowadzania akcji ratowania życia (sztuczne oddychanie, masaż serca, powstrzymywanie krwotoku). Opanowuje także zagadnienia z anatomii, psychologii, farmakologii w ratownictwie oraz zdobywa wiedzę na temat bieżących zagrożeń życia. Ratownik medyczny uczy się podstaw języka migowego i samoobrony.


Artykuły podobne do CV i listu motywacyjnego ratownika medycznego:

pracuj jako pielęgniarka / pielęgniarz

CV Pielęgniarki - wzór

Zawód pielęgniarki podobnie jak ratownika medycznego jest zawodem regulowanym (kod 222101). Osoba pracująca na stanowisku pielęgniarki / pielęgniarza udziela świadczeń zdrowotnych, są to zabiegi diagnostyczne, lecznicze, pielęgnacyjne, zapobiegawcze, rehabilitacyjne oraz z ogólnego promowania zdrowia. Jak powinno wyglądać przykładowy życiorys zawodowy pielęgniarki? Sprawdź w naszym poradniku.

Komentarze

Treść komentarza*:
Podpis:
 
= (Antyspam / Oblicz)  

www.otokariera.pl © 2024   Polityka Prywatności i Pliki Cookies