List motywacyjny - wskazówki / gotowe wzory do pobrania

Potrzebujesz skutecznego listu motywacyjnego, wzoru na konkretne stanowisko, dokumentu który spowoduje że dostaniesz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną?
Nasz zespół "oto kariera" przygotował kilkadziesiąt przykładów listów motywacyjnych na różne stanowiska pracy.
Wbrew wielu opiniom list motywacyjny nie wypadł z obiegu, nadal chętnie czytają go i analizują rekruterzy i pracodawcy, a o jego skuteczności w dużej mierze decyduje zawartość merytoryczna (merytoryczna treść, słowa klucze, poprawna pisownia) dokumentu, jak i czytelna, przejrzysta, atrakcyjna dla oka forma listu (układ / wzór, czcionka, spójny szablon z CV).

W artykule znajdziesz gotowe przykłady listów z których dowiesz się m.in.:

 1. jak zacząć pisać list motywacyjny, aby zachęcić rekrutera do przeczytania całego dokumentu;
 2. jak podzielić list na akapity aby był przejrzysty i czytelny;
 3. jaka powinna być zawartość merytoryczna listu motywacyjnego aby dokument był skuteczny;
 4. jak wygląda sprawdzony wzór listu motywacyjnego / do pobrania gotowy szablon DOC DOCX / WORD lub użycia na stronie darmowy kreator listów online;

List motywacyjny możesz napisać w 10 minut przy pomocy naszego darmowego kreatora online. Do dyspozycji masz sprawdzone, gotowe wzory dokumentów, dzięki przykładom i wskazówkom pisanie listu motywacyjnego powinno Ci zająć niecały kwadrans.

Przygotowaliśmy dla Was kilka zestawów szablonów, każdy zestaw w jednym stylu: szablon CV i list motywacyjny. Wybierz jeden zestaw i przygotuj spójne dokumenty aplikacyjne. Przygotowując profesjonalny, spójny LM i CV zrobisz pierwsze dobre wrażenie na pracodawcy, dzięki temu Twoje szanse na spotkanie na rozmowę kwalifikacyjną wzrosną.

Zamierzasz napisać list motywacyjny przy pomocy programu Word (doc / docx), musisz to wiedzieć:

 1. do przygotowania dokumentu wybierz popularną, czytelną czcionkę i dobierz odpowiednią wielkość czcionki, najlepsza wielkość to 11px, 12px, więcej:
  1. czytelne czcionki które sprawdzą się w liście motywacyjnym i CV to: Calibri, Cambria, Tahoma, Georgia, Times New Roman, Verdana, Arial;
 2. sprawdź poprawną pisownie, lub poproś kogoś niech to zrobi za Ciebie;
 3. podziel treść na kilka akapitów, taki dokument łatwiej się czyta;
 4. nie wysyłaj pocztą elektroniczną dokumentów zapisanych w formacie doc/docx, zawsze wysyłaj w formacie PDF, masz pewność że plik PDF zostanie odczytany w poprawny sposób, z formatem doc/docx tej pewności już nie ma (dokument może się rozjechać i być nieczytelny dla pracodawcy, watro takich sytuacji unikać wiec postaw na format PDF);

Podczas pisania listu motywacyjnego zachowaj formalny układ dokumentu. List motywacyjny powinien zawierać:

 1. dane kandydata (imię i nazwisko, dane kontaktowe);
 2. data sporządzenia listu;
 3. nagłówek (adresat/odbiorca - firma, osoba w dziale HR do której wysyłamy list);
 4. treść listu (wstęp, rozwiniecie, zakończenie, zwrot grzecznościowy + podpis);
 5. jako że list zawiera dane osobowe kandydata, w stopce dokumentu ze względów formalnych warto dodać klauzulę o ochronie danych osobowych.


list motywacyjny wzory

SZABLONY LISTU MOTYWACYJNEGO DOSTĘPNE ONLINE - PISZ LIST MOTYWACYJNY - ZA POMOCĄ KREATORA

Powyższy wzór listu motywacyjnego został napisany za pomocą bezpłatnego kreatora online dostępnego w serwisie "oto kariera". Do wyboru przejrzyste klasyczne szablony, kreator zapisuje dokumenty do formatu PDF.

Oto próbka przykładowych listów motywacyjnych, możesz się wzorować na udostępnionych dokumentach i zaadoptować informacje pasujące do twojego profilu zawodowego:

 1. list motywacyjny - pracownik biurowy
 2. list motywacyjny - managera restauracji
 3. list motywacyjny - budowlańca
 4. list motywacyjny - bankowca
 5. list motywacyjny - prawnika
 6. list motywacyjny - kosmetyczki
 7. list motywacyjny - fryzjera
 8. list motywacyjny - administratora sieci komputerowej


#1 Pracownik biurowy - szablon gotowy list motywacyjny


Szanowni Państwo,

jestem zainteresowana Państwa ofertą pracy na stanowisku "pracownik administracyjno-biurowy". W kolejnym akapicie listu motywacyjnego chcę Państwa przekonać do tego że jestem najlepszym kandydatem na to stanowisko.

Posiadam 5-letnie doświadczenie zawodowe jako pracownik administracyjno-biurowy. W poprzedniej firmie sumiennie i sprawnie prowadziłam biuro, m.in. byłam odpowiedzialna za kontakty i produktywną współpracę z klientami i partnerami biznesowymi. Nadzorowałam prawidłowy obieg informacji i dokumentów, uczestniczyłam w procesie przygotowywania umów dla podwykonawców/dostawców.

Jestem osobą komunikatywną, sumienną, lojalną, o wysokiej kulturze osobistej i dobrej prezencji. Angażuje się w powierzone mi zadania, lubię pracę zespołową. Posiadam wyższe wykształcenie, biegle posługuje się językiem angielskim, w bardzo dobrym stopniu opanowałam pakiet programów MS Office (Word, Excel i Power Point).

Z przyjemnością jeszcze więcej opowiem o sobie podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Z wyrazami szacunku,

Monika Majewska


list motywacyjny docx / Word do pobrania
POBIERZ LIST MOTYWACYJNY - DOCX / WORD


#2 Manager restauracji - list motywacyjny skuteczny wzór


Szanowni Państwo,

czekałem na tą ofertę pracy, bardzo chciałbym zostać "managerem" w Państwa Restauracji. W dalszej części listu motywacyjnego chcę Państwa przekonać do tego że jestem właściwym kandydatem na to stanowisko.

Posiadam 7-letnie doświadczenie zawodowe, zanim zostałem managerem restauracji nieocenioną wiedzę zdobywałem jako kucharz, na sali jako kelner i kierownik sali. Doświadczenie zdobyte na wszystkich szczeblach pracy w restauracji połączone z ogromną wiedzą i talentem menadżerskim, pozwala mi bardzo efektywnie zarządzać restauracją.

Jako manager restauracji wprowadziłem nową kartę dań, która celniej trafiała w gusta gości restauracji, tylko dzięki temu zabiegowi obroty restauracji i zyski zwiększyły się o 50%. Przeprowadziłem kilka udanych zabiegów promocyjnych, które ugruntowały jeszcze mocniejszą pozycję restauracji na lokalnym rynku gastronomicznym.

Jestem osobą komunikatywną, operatywną, zorganizowaną, o talencie organizacyjnym, potrafię motywować personel do jeszcze lepszej pracy, przy tym utrzymując przyjazne relacje. Posiadam wykształcenie gastronomiczne i dobre przygotowanie managerskie, biegle komunikuje się w języku angielskim.

Z miłą chęcią więcej o sobie, i o tym jak widzę moją pracę w Państwa restauracji, chcę opowiedzieć podczas bezpośredniego spotkania na rozmowie kwalifikacyjnej.

Z wyrazami szacunku,

Mateusz Sawicki


#3 Budowlaniec / pracownik fizyczny - list motywacyjny gotowy wzór


Szanowni Panie,

jestem zainteresowany pracą w firmie "Janbud" na stanowisku "pracownik budowlany". Jestem przekonany że praca na tym stanowisku to dokładnie to, czego szukam.

Posiadam 10-letnie doświadczenie w pracach budowlanych i ogólnobudowlanych, pracowałem m.in. jako murarz, tynkarz, a także wykonywałem prace remontowo-wykończeniowe. Posiadam dyplom mistrzowski murarza, ukończyłem szereg kursów m.in. glazurnika, malarza i tapeciarza, posiadam także uprawnienia do prac na wysokości metodą dostępu budowlanego.

Jestem osobą dokładną, terminową, o dobrej sprawności i kondycji fizycznej, powierzone mi prace wykonuje solidnie, dobrze się dogaduję i współdziałam z innymi pracownikami.

Chętnie się spotkam na rozmowie kwalifikacyjnej w celu omówienia szczegółów zatrudnienia.

Z wyrazami szacunku,

Zbigniew Ziemba


#4 Bankowiec / pracownik banku - list motywacyjny profesjonalny wzór


Szanowni Państwo,

jestem zainteresowana ofertą pracy w Banku PKO na stanowisku "specjalista ds. sprzedaży kredytów". Mam wielką nadzieję że w dalszej części listu motywacyjnego przekonam Państwa, że warto się ze mną spotkać na rozmowie kwalifikacyjnej.

Posiadam 3-letnie doświadczenie pracy w Banku na stanowisku "specjalista ds. obsługi klienta", przez ten okres sukcesywnie podnosiłam swoje kwalifikacje zawodowe, aktywnie wdrażałam plany dotyczące pozyskiwania klientów i finalizowania umów na lokaty, konta, kredyty konsumenckie i hipoteczne. Dbałam o najwyższą jakość usług, oraz budowałam długofalowe, pozytywne relacje z klientami banku.

Jestem osobą otwartą, komunikatywną, ambitną, o wysokiej kulturze osobistej, ukierunkowaną na wysoko postawione cele, skłonną do dalszej nauki i ciągłego poszerzania kompetencji, biegle posługuję się językiem angielskim.

Mam wielką nadzieję że wkrótce więcej o sobie opowiem na bezpośrednim spotkaniu podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Z wyrazami szacunku,

Partycja Majewska


#5 Prawnik - list motywacyjny gotowy wzór


Szanowni Państwo,

jestem bardzo zainteresowany ofertą pracy w Banku Millennium S.A. na stanowisku "Radca prawny/Ekspert ds. obsługi prawnej", w dalszej części mojej aplikacji chcę Państwa przekonać do tego, że jestem odpowiednim i kompetentnym kandydatem na to stanowisko.

Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Posiadam 3-letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku "Radcy prawnego" w Kancelarii prawnej. Do tej pory zajmowałam się sprawami z obszaru prawa korporacyjnego, handlowego umów i transakcji.

Praca w kancelarii znacząco wpłynęła na wysoką jakość oraz efektywność wykonywanej przeze mnie pracy. W czasie pracy w kancelarii wiele razy doceniono mój profesjonalizm i zaangażowanie w pracę, w związku z tym otrzymałem wiele wyróżnień, pochwał i wyrazów uznania od współpracowników. Jestem przekonany że szybko się odnajdę i podołam wszystkim obowiązkom na nowym wymagającym stanowisku pracy.

Jestem osobą ambitną, spostrzegawczą, odpowiedzialną, zaangażowaną, punktualną, o wysokiej kulturze osobistej, o dużej chęci do samokształcenia i podnoszenia kompetencji zawodowych.

Mam wielką nadzieję że niebawem spotkam się z Państwem bezpośrednio na rozmowie kwalifikacyjnej na której więcej opowiem o sobie.

Z wyrazami szacunku,

Piotr Ostrowski


#6 Kosmetyczka - przykładowy list motywacyjny gotowy wzór


Szanowna Pani,

z dużym zainteresowaniem zapoznałam się z ofertą zatrudnienia w Salonie Urody Eva, na stanowisko kosmetyczki. W związku z tym, że jestem dyplomowaną kosmetyczką, kochającą pracę w tym zawodzie, chciałabym podjąć pracę w Pani Salonie.

Ukończyłam kilka wartościowych kursów dla kosmetyczek, ponadto posiadam 3-letnie doświadczenie zawodowe. W poprzednim Salonie Piękności wykonywałam m.in. zabiegi upiększające oprawę oczu, makijaż, manicure, pedicure, zabiegi oczyszczające cerę i inne.
Byłam dobrym i docenianym pracownikiem na dowód czego zawsze miałam pełny kalendarz wizyt, a od klientek salonu otrzymywałam wiele pochlebnych opinii bezpośrednio na wizycie, czy też na internetowym profilu FB Salonu Piękności.

Jestem osobą pracowitą, dokładną, ambitną, przystępną, z szeroką wiedzą z zakresu kosmetologii, z chęcią do ciągłego samodoskonalenia i podnoszenia kompetencji w zawodzie kosmetyczki.

Wierzę w to że mój list motywacyjny przekonał Panią do mojej kandydatury, i wkrótce jeszcze więcej o sobie opowiem podczas bezpośredniego spotkania.

Z wyrazami szacunku,

Monika Krajewska


#7 Fryzjer / fryzjerka - przykład list motywacyjny gotowy wzór


Szanowni Państwo,

z dużym zainteresowaniem przeczytałam Państwa ofertę pracy w Salonie Fryzjerskim Figaro, na stanowisko fryzjera. W związku z tym, że jestem ambitną i wykwalifikowaną fryzjerką, dla której fryzjerstwo jest pasją, chciałabym w dalszej części listu motywacyjnego Państwa przekonać do mojej kandydatury.

Posiadam dyplom fryzjerki, dodatkowo ukończyłam kilka wartościowych kursów fryzjerskich w "Ws Academy - Wierzbicki & Schmidt". W zawodzie fryzjerki pracuję już od 4 lat. Wykonywałam strzyżenie męskie, damskie, modelowanie, koloryzację włosów różnymi technikami, uczesania, upięcia, warkocze, koki itd. Byłam cenionym pracownikiem, dostawałam wiele pochwał od klientów i klientek salonu, a kalendarz wizyt do mnie zawsze był zapełniony.

Jestem osobą komunikatywną, dokładną, ambitną, z dużą wiedzą na temat stylizacji fryzur, z chęcią do ciągłego doskonalenia zawodowego, śledzenia i wdrażania nowych trendów w fryzjerstwie.

Wierzę w tych kilku zdaniach przekonałam Państwa do tego, aby spotkać się ze mną bezpośrednio na rozmowie kwalifikacyjnej.

Z wyrazami szacunku,

Alicja Tomaszewska


#8 Administrator sieci komputerowej - gotowy list motywacyjny


Szanowni Państwo,

jestem zainteresowany Państwa ofertą pracy na stanowisku "administrator sieci komputerowej". Posiadam wykształcenie wyższe techniczne, mają pasją jest informatyka a szczególnie z nią związana administracja sieciami komputerowymi, bezpieczeństwo sieci i danych, oraz nowe rozwiązania technologiczne i systemowe.

Posiadam 2-letnie doświadczenie zawodowe jako administrator w środowisku MS Windows Server i usług Active Directory. Monitorowałem poprawność funkcjonowania sieci, zarządzałem bezpieczeństwem, konsultowałem oraz wdrażałem nowe rozwiązania w przestrzeni infrastruktury IT, skutecznie rozwiązywałem problemy, tworzyłem dokumentację techniczną.

Jestem osobą zorganizowaną, komunikatywną, kreatywną, o otwartym umyśle, potrafię dobrze współpracować w zespole, posiadam dużą chęć do ciągłego kształcenia aby mieć jeszcze większe kompetencje w tym zawodzie.

Mam nadzieję że wkrótce spotkamy się na rozmowie kwalifikacyjnej w celu omówienia szczegółów mojego zatrudnienia.

Z wyrazami szacunku,

Marcin Kozłowski
Treść komentarza:
Podpis:
 
= (Antyspam / Oblicz)


avatar2019-07-07   Karolina
Bardzo pomocna strona, dziękuję świetny gotowy wzór MS WORD do pobrania, świetny przykład listu motywacyjnego na stanowisko sekretarki, naprawdę mi pomogliście, i to wszystko za darmo, serdecznie pozdrawiam.

Page rendered in 0.0304 seconds.

OTOKARIERA ∷ COPYRIGHT © 2019

up