Jeżeli tu jesteś to znaczy że szukasz gotowych materiałów które pomogą Ci przygotować profesjonalne dokumenty rekrutacyjne, znajdziesz tu wszystko czego potrzebujesz.
W tym artykule udostępniliśmy:
Rys. 1. CV wzór - stolarza budowlanego
Rys. 2. List motywacyjny cieśla z doświadczeniem
Powyższe dokumenty utworzone za pomocą kreatora online (dostępny w serwisie) który zapisuje CV i list motywacyjny do formatu PDF.
Przykład:
Robert Nowak
E-mail: robert.nowak@poczta.pl
Telefon: +48 553 0573 041
Data urodzenia: 04.04.1986
Przykład:
30-letni o dobrej kondycji Cieśla szalunkowy z 3-letnim doświadczeniem zawodowym zdobytym przy budowie bloków wielorodzinnych. Jestem osobą dokładną i systematyczną a powierzone mi zadania wykonuje solidnie, dobrze się dogaduję i współpracuję z innymi pracownikami.
Wymień najważniejsze obowiązki.
Przykłady:
01/2015 - 12/2018
Firma budowlana Kalter, Warszawa
Stanowisko: cieśla szalunkowyNajważniejsze obowiązki:
- planowanie kolejności i wykonywanie wszelkich prac zgodnie z rysunkiem technicznym;
- montaż szalunków systemowych Peri, Doka, Sateco;
- szalowanie tradycyjne z użyciem desek i sklejki;
- pomoc przy betonowaniu.
01/2013 - 09/2015
New Hause, Warszawa
Stanowisko: cieśla budowlany / konstrukcyjnyNajważniejsze obowiązki:
- czytanie rysunków technicznych i planowanie prac;
- wykonywanie szalunków pod fundamenty domów jednorodzinnych;
- montaż i budowa konstrukcji drewnianych: ściany, podłogi, schody, więźby dachowe;
- impregnowanie, zabezpieczanie konstrukcji drewnianych.
Skup się na tych które są istotne z punktu wykonywanego zawodu.
Przykład:
- dobra sprawność i kondycja fizyczna;
- wytrzymałość na ciężkie warunki pracy, dużą wysokość etc.;
- prawo jazdy kat. B;
- komunikatywna znajomość jęz. angielskiego i niemieckiego;
Warto wspomnieć o kursach, szkoleniach które mają bezpośredni związek z wykonywanym zawodem cieśli.
Przykłady:
Kurs: Monter stolarki okiennej i drzwiowej - 2013
Organizator szkoleń: Centrum Szkoleń Budowlanych w Olsztynie
Kurs: Prace na wysokości metodą dostępu budowlanego - 2013
Organizator szkoleń: Semper, Warszawa
Przykład:
2001- 2005
Zespół Szkół Zawodowych w Olsztynie
Uzyskałem tytuł zawodowy: Cieśla
Przykład:
- nowe trendy w budownictwie, ekologia w budownictwie jedno i wielorodzinnym;
- motosport, bieganie, kulturystyka.
Aby dopełnić formalności, w CV (np. w stopce dokumentu) należy wpisać klauzulę w której wrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na potrzeby rekrutacji.
Szanowni Państwo,
w odpowiedzi na ogłoszenie o pracę z dnia 07.04.2019 firmy Budimex na stanowisko cieśli szalunkowego, chciałbym zaproponować swoją kandydaturę na to stanowisko, uważam że jestem osobą której Państwo szukacie.
Posiadam dyplom mistrzowski cieśli konstrukcyjnego, oraz udokumentowane 3-letnie doświadczenie na stanowisku cieśli szalunkowego. Pracowałem w wielkiej firmie budowlanej Goldbud na terenie Wrocławia i okolic przy budowie apartamentowców wielorodzinnych. Mam duże doświadczenie z systemami szalowania Peri, Doka oraz tradycyjnym szalunkiem z desek i sklejki. Podstawą naszej pracy było bardzo dobre planowanie i jeszcze lepsza organizacja pracy, mieliśmy napięte terminy które zawsze realizowaliśmy przed czasem. Do głównych moich zadań należało wykonywanie konstrukcji szalunkowych (różnymi systemami) według rysunków technicznych. Dodatkowo także pomagałem przy zbrojeniu i betonowaniu.
Jestem osobą o dobrej sprawności i kondycji fizycznej, wytrzymałą na niekorzystne warunki atmosferyczne, nie posiadam lęku wysokości i lęku przestrzennego, posiadam kurs umożliwiający pracą na wysokości. Dobrze współpracuje z załogą, jestem osobą koleżeńską, otwartą, w stopniu komunikatywnym znam język niemiecki i angielski.
Mam wielką nadzieję że spełniam wszelkie kryteria jako kandydat, jeszcze więcej chętnie opowiem o sobie na bezpośrednim spotkaniu. Czekam niecierpliwie na kontakt.
Z wyrazami szacunku,
Mikołaj Gadowski
Jak wygląda praca? Cieśla szalunkowy (stolarz budowlany) zajmuje się formowaniem / montażem szalunków na budowach. Utworzone formy, konstrukcje szalunkowe wcześniej uzbrojone w druty zbrojeniowe (przez zbrojarzy) i wyizolowane olejem szalunkowym zalewane są świeżym betonem. Po wyschnięciu betonu, formy są rozbierane a materiał posłuży do budowania kolejnych form / szalunków. I tak powstają podpory, filary, ściany, stropy, schody, łuki itp.
Cieśla w pracy często wykorzystuje gotowe formy ze stali i drewna (m.in. system deskowań i rusztowań: Peri lub Doka), często się zdarza że cieśla musi sam wykonać odpowiednią formę (w tym przypadku przydają się umiejętności stolarskie), zazwyczaj w tym celu wykorzystuje deski lub m.in. płytę MFP (aby uzyskać gładką powierzchnię) i materiały łączące (gwoździe, ściski, śruby, klamry itd.).
Predyspozycje potrzebne do zawodu cieśli. Cieśla szalunkowy powinien posiadać bardzo dobrą sprawność fizyczną, odznaczać się dobrym zdrowiem, bowiem praca często wykonywana jest w trudnych warunkach atmosferycznych, nie może mieć lęku przestrzennego i wysokościowego (prace często prowadzone są na dużych wysokościach). Osoba na tym stanowisku powinna bezbłędnie czytać rysunki techniczne i według nich z możliwie największą precyzją tworzyć szalunki pod konstrukcje budowlane. Stolarz budowlany powinien mieć wiedzę z materiałoznawstwa, m.in. znać gatunki drewna i ich właściwości z zastosowaniem w budownictwie, także powinien posiadać odpowiednią wiedzę z obszaru fizyki i chemii.
Jak można zostać Cieślą szalunkowym? Jednym ze sposobów jest ukończenie "Zasadniczej Szkoły Zawodowej" o kierunku "Cieśla". Lub przyuczyć się do zawodu Cieśli poprzez kursy / szkolenia które obejmują minimum kilkaset godzin teorii i praktyki (takie podstawy pozwolą nam zostać na początek co najwyżej pomocnikiem Cieśli).
Cieśla budowlany wykonuje konstrukcje wieńcowe (ściany zewnętrzne i wewnętrzne z drewna), więźby dachowe (na które składają się m.in. takie elementy jak: krokwie, łaty, murłaty, jętki).
2019-12-13
Karolwww.otokariera.pl © 2024 Polityka Prywatności i Pliki Cookies