CV i list motywacyjny pracownik ochrony / ochroniarz - porady i wskazówki

Szukasz pracy w ochronie? Idealnie trafiłeś, znajdziesz tu bezpłatne materiały które pomogą Ci przygotować dokumenty do pracy.

W naszym artykule znajdziesz m.in.:


#1 CV i list motywacyjny wzory do wypełniania - za darmo

CV ochroniarz pracownik ochrony wzór


list motywacyjny ochroniarz wzór do wypełnienia


Dokumenty do wypełnienia za pomocą kreatora online który zapisuje CV i list motywacyjny do PDF. Skorzystaj - CV kreator online darmowy#2 Jak napisać CV pracownika ochrony / ochroniarza - wskazówki


A Imię i nazwisko, numer telefonu, adres email, data urodzenia, fotografia.

Przykład:

Tomasz Lewandowski
E-mail:
tomasz.lewandowski@poczta.pl
Telefon: +48 222 1333 041
Data urodzenia: 02.02.1984

Postaraj się w CV zamieścić aktualne zdjęcie, to zwiększy Twoje szanse na przejście do kolejnego etapu rekrutacji.


B Sekcja O mnie, napisz o sobie w 2-3 zdaniach.

Przykład:

Odpowiedzialny, spostrzegawczy, zaangażowany, otwarty i uprzejmy o dobrej kondycji fizycznej "Pracownik Ochrony" z rocznym doświadczeniem zdobytym w Centrum Kongresowym w Katowicach. Szukam pracy w której będę się spełniał zawodowo jako "Pracownik Ochrony Mienia" w Państwa firmie.


C Doświadczenie zawodowe - w CV pracownika ochrony / ochroniarza

Wymień najważniejsze obowiązki.

Przykład:

01/2018 - 12/2018
Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Katowice
Stanowisko:
pracownik ochrony

Najważniejsze obowiązki:

 1. ochrona obiektu i mienia centrum;
 2. wsparcie dla klientów i gości centrum;
 3. dbanie o bezpieczeństwo gości, klientów i pracowników centrum kongresowego;
 4. współpraca ze służbami zewnętrznymi: staż, policja;
 5. obsługa systemów monitorujących;
 6. dbanie o porządek i czystość wokół obiektu.

D Dodatkowe umiejętności / informacje w CV ochroniarza

Przykład:

 1. dobra kondycja fizyczna;
 2. nastawienie na współpracę;
 3. komunikatywność;
 4. wysoka kultura osobista;
 5. otwartość i uprzejmość;
 6. prawo jazdy kat. B;
 7. niekaralność.

E Kursy / Szkolenia - w CV ochroniarza

Przykład:

Szkolenie: Kurs pracownika ochrony fizycznej osób i mienia (online) - 2018
Organizator szkoleń: FOR FAME


F Wykształcenie

Przykład:

2001- 2005
Liceum Ogólnokształcące o profilu sportowym w Katowicach

Uzyskałem: świadectwo maturalne


G Zainteresowania / Hobby w CV pracownika ochrony

Przykład:

 1. sport: jazda na rowerze, bieganie, kulturystyka.

H Klauzula

Aby wszystkie formalności zostały dopełnione w stopce szablonu CV i listu motywacyjnego dodaj zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb rekrutacji - klauzula RODO.#3 List motywacyjny ochroniarza / pracownika ochrony

Szanowni Państwo,

w odpowiedzi na Państwa ogłoszenie o pracę z dnia 05.04.2019 chciałem zgłosić swoją kandydaturę na stanowisko pracownika ochrony. Jestem osobą niekaralną, o wysokiej kulturze osobistej, o dobrej kondycji fizycznej, ukierunkowaną na współpracę, posiadam czynne prawo jazdy kat. B.

Posiadam 3-letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku ochroniarza które zdobyłem w renomowanej Agencji Ochrony. Do moich zadań należało m.in. zabezpieczanie imprez masowy m.in. koncertów na obiektach otwartych i zamkniętych, meczy ligowych na miejskim stadionie, a także ochrona obiektów i mienia w okręgu Silesia. Pracę wykonywałem z pełnym zaangażowaniem, powierzone mi zadnia wypełniałem sumienie i z należytą powagą.

Jestem osobą wysportowaną, trenuję sporty siłowe, w razie potrzeby potrafię wdrożyć w życie techniki przymusu bezpośredniego zgodnie z ustawą "O ochronie osób i mienia".

Mam wielką nadzieję że spełniam wszelkie warunki aby otrzymać pracę w Państwa Agencji Ochrony, czekam niecierpliwie na kontakt i możliwość spotkania na rozmowie kwalifikacyjnej na której przekaże jeszcze więcej informacji o sobie.

Z wyrazami szacunku,

Mikołaj Gadowski#4 Ochroniarz charakterystyka zawodu

praca w ochronie

Gdzie szukać pracy? Pracownik ochrony znajdzie zatrudnienie w agencji ochrony, natomiast agencja ochrony świadczy usługi dla wielu różnych placówek takich jak centra handlowe, szkoły, osiedla mieszkaniowe, różnego rodzaju budowy, szpitale i placówki medyczne, urzędy, domy prywatne, instytucje finansowe etc.

Gdzie pracują? Pracownicy ochrony zabezpieczają również wielkie imprezy masowe m.in. koncerty, mecze, różnego rodzaju wydarzenia na świeżym powietrzu. Ochroniarz także może pracować w grupie interwencyjnej, w razie nagłej potrzeby udziela wsparcia poprzez czynny udział w interwencji (w razie alarmu dojeżdża służbowym autem do miejsca ochranianego).

Na czym polega praca? Praca ochroniarza zazwyczaj zawęża się do wnikliwej obserwacji obiektu lub sektora mu powierzonego, a w razie potrzeby reagowanie według określonych wzorców, zazwyczaj jest to zabezpieczenie mienia lub terenu, wezwanie posiłków np. grupy wsparcia, policji, straży pożarnej lub innych służb w razie potrzeby. Pracownik ochrony pracuje najczęściej w systemie zmianowym.

Praca dla emeryta, praca dla inwalidy. Agencje ochrony aby być bardziej konkurencyjni na rynku, obniżają swoje koszty w tym celu zatrudniają osoby z grupą inwalidzką. Osoby takie wykonują zadania które nie wymagają wielkiej sprawności fizycznej np. prowadzą obserwację przy pomocy monitoringu.

Doświadczenie, sprawność, siła. Jest jest jeszcze jedna grupa ochroniarzy, można ich spotkać w klubach nocnych, dyskotekach. Ich praca obarczona jest wysokim ryzykiem, dlatego w tej grupie pracę znajdują osoby postawne o dobrych predyspozycjach fizycznych m.in. osoby które trenują sporty siłowe i walki np. boks, itp. (nie zawsze są to osoby o nieposzlakowanym życiorysie).


Komentarze

Treść komentarza*:
Podpis:
 
= (Antyspam / Oblicz)  

www.otokariera.pl © 2024   Polityka Prywatności i Pliki Cookies