Praca w życiu dla każdego jest bardzo ważna, dlatego podeszliśmy bardzo profesjonalnie do przygotowania wszelkich materiałów udostępnionych w serwisie otokariera.pl. Naszym zadaniem jest pokazać na wzorach jak wyglądają skuteczne dokumenty aplikacyjne. Często prezentowane przykłady odzwierciedlają umiejętności i doświadczenie kandydata, w takim przypadku wystarczy takie podpunkty zaadoptować do swojego życiorysu zawodowego. Udostępnione wzory / szablony są przejrzyste, spójne, atrakcyjne wizualnie (polecamy korzystanie z kreatora).
Skorzystaj z gotowych przykładów:
Rys. 1. CV wzór - opiekunka dziecięca
Rys. 2. List motywacyjny opiekunka dziecięca z doświadczeniem
Dokumenty napisane z użyciem kreatora online który zapisuje CV i list motywacyjny do formatu PDF.
Przykład:
Karolina Kwaśniewska
E-mail: karolina.kwasniewska@poczta.pl
Telefon: +48 443 4663 461
Data urodzenia: 02.02.1993
Przykład nr 1 "O mnie", opiekunka do dzieci (z doświadczeniem):
32-letnia, doświadczona opiekunka do dzieci, ze kierunkowym wykształceniem pedagogicznym w pełni uprawniającym do opieki i pracy z małymi dziećmi, z miłą chęcią podejmę pracę w żłobku "Akademia Uśmiechu" w Warszawie. Jestem osobą odpowiedzialną, opanowaną, cierpliwą, kreatywną, potrafię budować dobre relacje z dziećmi i personelem placówki opiekuńczo-wychowawczej.
Przykład nr 2, niania do domowej opieki (bez doświadczenia komercyjnego ale wyniesione z domu rodzinnego):
22-letnia studentka filologii angielskiej chętnie podejmie się opieki nad dzieckiem. Posiadam doświadczenie opieki nad małymi dziećmi, praktykę zdobyłam w domu rodzinnym opiekując się dużo młodszy rodzeństwem. Jestem osobą spokojną, odpowiedzialną, cierpliwą, potrafię zorganizować wolny czas dziecku po przez ciekawe zabawy i zajęcia które mają pozytywny wpływ na rozwój psychomotoryczny malucha.
Przykłady:
01/2018 - 12/2018
Żłobek Koniczynka w Łodzi
Stanowisko: opiekunka dziecięcaNajważniejsze obowiązki:
- stała opieka nad dziećmi ze wsparciem wielostronnego rozwoju wychowanków w placówce;
- przygotowanie i wypełnianie programu wychowawczo-opiekuńczo-edukacyjnego w oparciu wiek dzieci, potrzeby i możliwości placówki;
- opracowanie i prowadzenie warsztatów / zajęć pobudzających rozwój dzieci;
- zapewnienie wychowankom bezpieczeństwa oraz właściwych warunków sanitarnych;
- realizowanie codziennych zadań związanych z opieką i pielęgnacją dzieci: karmienie, mycie, układanie do snu, przewijanie;
- kooperacja z rodzicami dzieci mająca na celu właściwy rozwój dziecka;
- prowadzenie odpowiedniej dokumentacji;
- dbanie o ład, porządek i dekorację pomieszczeń placówki.
Przykład:
- bardzo dobre podejście i relacja z dziećmi;
- odpowiedzialność, cierpliwość, wytrwałość, przystępność, pogodne usposobienie, kreatywność, elastyczność;
- chęć i motywacja do pracy;
- umiejętność pracy w zespole / grupie;
- umiejętność rozwiązywania problemów;
- talent i zdolności organizacyjne;
- motywacja do nauki i podnoszenia kwalifikacji zawodowych;
- wiedza i podstawy z udzielania pierwszej pomocy ratunkowej;
- ważne badania sanitarno-epidmiologiczne.
Przykłady:
Szkolenie: Animacja czasu wolnego dla najmłodszych (30 godzin) - 2018
Organizator szkoleń: B&B Center
Szkolenie: Animator zabaw dla dzieci - 2017
Organizator szkoleń: B&B Center
Przykład:
2011 - 2014
Policealna Szkoła Medyczna w Warszawie
Kierunek: opiekunka dziecięca
Uzyskany tytuł: opiekunka dziecięca
Przykład:
- pomaganie i uczestnictwo w wolontariatach;
- czytanie książek z gatunku powieści fantastycznej;
- rekreacyjna jazda na rowerze, pływanie.
W stopce CV i listu motywacyjnego dodaj klauzulę w której wrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby trwającej rekrutacji.
Szanowni Państwo,
z wielkim zainteresowaniem zapoznałam się z Państwa ofertą pracy, skierowaną do doświadczonej opiekunki do dziecka. Chciałabym się podjąć tego zadania, mam odpowiednie przygotowanie, wymagane doświadczenie, mieszkam w okolicy.
Od około 7-lat opiekuje się dziećmi w wieku 1-5, bardzo lubię swoją pracę którą traktuję jako pasję i po części misję która ma na celu duży wkład w odpowiednie wychowanie dzieci. Bez względu na wiek i płeć dziecka, bardzo szybko potrafiłam nawiązać bliskie relacje z maluchami. Oprócz zadań typowo opiekuńczych i pielęgnacyjnych, realizowałam z dziećmi zajęcia wpływające na rozwój psychomotoryczny maluchów. Zajęcia dobierałam do wieku i możliwości dziecka, zazwyczaj była to nauka po przez zabawę, m.in. to były gry które zmuszają dziecko do rozwijania sprawności intelektualnej i ruchowej.
Jestem osobą o dobrym podejściu do dzieci, odpowiedzialną, cierpliwą, wesołą, pomysłową, elastyczną, o talencie i zdolnościach organizacyjnych. Mam wielką nadzieję że spełniam Państwa oczekiwania, liczę na szybki odzew i na bezpośrednie spotkanie na którym poznam Państwa dziecko i jeszcze więcej opowiem o sobie.
Z wyrazami szacunku,
Joanna Panek
Opiekunka prowadzi kompetentną opiekę nad małymi dziećmi (często są to dzieci trzy i czteroletnie). Osoba na tym stanowisku dba o bezpieczeństwo maluchów i ich podstawowe potrzeby (karmienie, przebieranie, przewijanie, mycie, kąpanie etc.). Opiekunka również organizuje wolny czas dziecka, mogą to być to spacery, spędzanie czasu na placu zabaw, gry zręcznościowe lub umysłowe (edukacyjne) które pozytywnie wpływają na rozwój fizyczny i intelektualny malucha.
Predyspozycje do pracy w zawodzie Opiekunki / Niani. Osoba musi lubić dzieci, potrafić z nimi rozmawiać. Cechy charakteru: odpowiedzialność, opanowanie, cierpliwość, spokój, kreatywność (potrzebna to ciekawego zagospodarowania czasu wolnego), pewnej stanowczości (potrzebnej do zapanowania nad dzieckiem).
Praca gdzie szukać / gdzie udać się z CV? Opiekunka do dziecka może pracować w żłobku, domu opieki nad dziećmi, szpitalu, w różnych punktach i ośrodkach gdzie jest sprawowana opieka nad dziećmi pełnosprawnymi i niepełnosprawnymi. Opiekunka w charakterze Niani coraz częściej wynajmowana jest przez zapracowanych rodziców do opieki nad dzieckiem (lub dziećmi) podczas ich nieobecności w domu.
Opiekunka do dziecka - jak zostać? Jednym ze sposobów jest ukończenie kierunkowej 2-letniej policealnej szkoły na kierunku "Opiekunka do dziecka", zajęcia zazwyczaj odbywają się w systemie zaocznym (nauczanie w weekendy z przerwą 2-tygodniową). Program policealnej szkoły obejmuje m.in. anatomię i fizjologię dziecka, pedagogikę i psychologię, stymulowanie rozwoju, udzielanie pierwszej pomocy. Nauczanie kończy się egzaminem zawodowym. Absolwent takiej szkoły może pracować w punktach opiekuńczo-wychowawczych (żłobki, szpitale itd.) lub jako opiekun dziecka w jego domowym otoczeniu.
Inaczej wygląda sytuacja przy rekrutacji Niani / Opiekunki po przez rodziców do domowej opieki nad dzieckiem. Wymagania co do kwalifikacji opiekunki są bardzo indywidualne. Rodzice chętnie zatrudniają już osoby ze zdobytym doświadczeniem jako opiekunka. Rodzice przychylnie patrzą na kandydatki z pokrewnym wykształceniem np. nauczyciela, pielęgniarki, osoby uczące się np. studentki pedagogiki itp. Od opiekunki oczekują pełnego zaangażowania w opiekę nad ich dzieckiem oraz zapewnieniu dziecku wolnego czasu w sposób ciekawy i urozmaicony np. po przez aktywne zajęcia i zabawy (w domu i na dworze) połączone z elementami edukacji która zapewni prawidłowy psychomotoryczny rozwój malucha.
Opiekun osób starszych może znaleźć pracę w domach opieki, domach spokojnej starości, hospicjach, domach samopomocy, a także w domach prywatnych jako opiekun seniora w środowisku domowym. Wiele ofert pracy na chętnych czeka w kraju jak i zagranicą m.in. Niemcy, Austria, Belgia, Holandia, Wielka Brytania - Anglia. Opiekun u naszych zachodnich sąsiadów może liczyć na wyższe wynagrodzenie.
www.otokariera.pl © 2024 Polityka Prywatności i Pliki Cookies