CV i list motywacyjny informatyka / programisty {JAVA, .NET, PHP, JavaScript}

Znajdziesz tu wszystkie potrzebne materiały aby przygotować profesjonalne dokumenty aplikacyjne.

Nasi specjaliści HR przygotowali dla Was dużą dawkę wskazówek i przykładów:


#1 Idealne CV i list motywacyjny gotowe wzory - informatyk / programista

Bądź widoczny na tle innych kandydatów. Nowoczesne CV to czytelny, estetyczny dokument który przekazuje tylko istotne informacje rekruterowi / pracodawcy w sposób szybki i zrozumiały.

CV informatyka doświadczonego programisty wzór


Rys. 1. CV szablon, informatyk, programista Java z doświadczeniem


list motywacyjny informatyka szablon programista PHP


Rys. 2. List motywacyjny, technik informatyk, programista PHP


CV i list motywacyjny przygotowany przy pomocy kreatora CV online PDF dostępnego w na stronie. Dokumenty aplikacyjne zawsze wysyłaj w formacie PDF (profesjonalny format do odczytu dokumentów).


#2 Co powinno się znaleźć w CV informatyka / programisty:


A Dane osobowe (imię i nazwisko), kontaktowe, linki np. do LinkedIn.

Dane kontaktowe, możemy się ograniczyć do nr. telefonu i adresu e-mail, adres E-mail powinien mieć formę jak na przykładzie: imie.nazwisko@domena.pl. Link do profilu zawodowego LinkedIn (o ile taki profil posiadasz i na bieżąco go aktualizujesz, uzyskałeś rekomendacje od współpracowników). Dane osobowe to nieodłączny element CV i listu motywacyjnego.


B Fotografia

Postaraj się o zdjęcie od fotografa w stylu biznesowym. Statystyki z serwisu LinkedIn wskazują że pracodawcy dużo częściej oferują pracę / współpracę osobom które zamieściły swoje zdjęcie na portalu zawodowym LinkedIn. Podobnie sytuacja wygląda z aplikacją CV, brak fotografii to mniejsze szanse na bycie zauważonym, skutkiem jest nieprzejście do kolejnego etapu rekrutacji.


C Kolejno pisanie CV zacznij od rubryki O mnie lub Podsumowanie zawodowe

Sekcja ta przyciągnie uwagę rekrutera. W kilku zdaniach napisz jakie masz wykształcenie, doświadczenie zawodowe, pochwal się osiągnięciami. Sekcja "O mnie" ma pokazać rekruterowi że nie jesteś przypadkowym kandydatem na na to konkretne stanowisko pracy.

Przykład podsumowania zawodowego na stanowisko "Web developer" (Twórca stron internetowych) z doświadczeniem:

Jestem 26 letnim technikiem informatyki, posiadam 5-letnie doświadczenie przy tworzeniu stron, sklepów i serwisów internetowych. Moje umiejętności obejmują język PHP, MySQL, JavaScript, CSS, HTML. Pracuję na frameworku Zend i Symfony. Dobrze odnajduje się w pracy zespołowej jak i w indywidualnych zadaniach. Posiadam również doświadczenie w projektowaniu graficznym.

Przykład podsumowania zawodowego "Programista Java" z doświadczeniem:

Jestem 30-letnim inżynierem informatyki, posiadam 4-letnie doświadczenie jako programista Java. W rozwiązywaniu problemów potrafię myśleć "nieszablonowo". Obecnie poszukuję pracy w której będę mógł wykorzystać moje umiejętności oraz dalej doskonalić się jako programista Java.

Przykład "O mnie" w CV studenta informatyki bez doświadczenia:

Jestem studentem IV roku Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach na kierunku informatyka. Pasjonuję się programowaniem, aktualnie poszerzam swoją wiedzę i doskonalę umiejętności w języku Java. Chciałbym wykorzystać swoją wiedzę oraz dalej się rozwijać jako programista w Państwa firmie na stanowisku Junior Java Developer.

D Doświadczenie zawodowe, kluczowa sekcja w CV

To tu każdy pracodawca szuka istotnych informacji, dlatego ważne jest aby jak najlepiej przekazać informacje o naszym doświadczeniu. A jak to zrobić? Przykład poniżej.

Doświadczenie programisty Java:

04/2016 - 09/2018
Nazwa Firmy, Miasto
Stanowisko: Programista Java

Główne obowiązki:

 1. programowanie w środowisku Java (Java 8, JEE, JBoss EAP, Vaadin, Hibernate);
 2. współpraca z globalnym zespołem;
 3. opracowywanie, kodowanie, testowanie i debugowanie złożonych rozwiązań programowych;
 4. pomoc w rozwiązywaniu skomplikowanych problemów oraz wprowadzanie ulepszeń w istniejących funkcjonalnościach;
 5. opracowanie dokumentacji technicznej.

E Wykształcenie w CV informatyka / programisty

Jeżeli posiadasz dyplom uczelni wyższej, wpisujesz tylko informację o tym etapie kształcenia. Przykłady poniżej to dwie wersje, kandydat z doświadczeniem i student bez doświadczenia (kandydat bez doświadczenia zawodowego może wpisać temat pracy inżynierskiej / licencjackiej o ile temat pracy jest tematycznie powiązany z stanowiskiem na jakie aplikuje student).

2009 - 2013
Politechnika Warszawska
Kierunek:
Informatyka
Specjalizacja: Programowanie aplikacji mobilnych i webowych
Uzyskany tytuł: Inżynier

2009 - 2013
Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
Kierunek:
informatyka
specjalizacja: programowanie aplikacji biznesowych
uzyskany tytuł: licencjat
tytuł pracy licencjackiej: projekt informatycznego sytemu bankowego do obsługi rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych


F Kursy i szkolenia w CV informatyka / programisty

Jeżeli ukończyłeś wartościowe kursy, szkolenia m.in. z programowania watro o tym napisać w sekcji Edukacja lub w dedykowanej sekcji Kursy i szkolenia.

Przykład:

Szkolenie online: "Java Developer od podstaw" (480 godzin) - 2018
Organizator kursu: Kodilla

G Języki obce, i ich poziom znajomości

Chyba nikomu ni trzeba tłumaczyć że bez znajomości języka angielskiego w branży IT daleko nie zajdziemy, znajomość angielskiego na poziomie minimum B2 dobrze widziana. Do określenia poziomu znajomości języków obcych używaj Skali Rady Europy.

język angielski - B2
język chiński (mandaryński) - B1

H Umiejętności w CV informatyka, programisty

Określ poziom znajomości poszczególnych technologii i narzędzi.

Przykład:

Umiejętności i narzędzia:

 1. Java 8 (poziom zaawansowany);
 2. SQL (poziom biegły);
 3. Spring Framework (poziom średnio-zaawansowany);
 4. GIT - praca grupowa;
 5. testy jednostkowe;
 6. wzorce projektowe.

I Zainteresowania / Hobby w CV informatyka programisty

Tajemnicą nie jest że pracodawcy cenią sobie pracowników, dla których pasja łączy się z pracą. Dlatego warto aby Twoje hobby, zainteresowania były powiązane z ofertą pracy.

Dobry przykład dla informatyka

 1. nowe technologie komputerowe i informatyczne;
 2. rozwój sztucznej inteligencji;
 3. matematyka i astronomia.

J Klauzua

W stopce dokumentu CV i listu motywacyjnego wyraź zgodę na przetwarzanie Twoich danych na potrzeby rekrutacji (klauzula CV zgodna z RODO).#3 List motywacyjny informatyk / programista

Szanowni Państwo,

z wielkim entuzjazmem odpowiadam na Państwa ofertę pracy na stanowisko "Junior .NET Developer". Swoją przyszłość zawodową wiążę z programowaniem, w dalszej części listu motywacyjnego chcę Państwa przekonać do tego, że jestem idealnym kandydatem na to stanowisko.

Posiadam wyższe wykształcenie informatyczne i 2-letnie doświadczenie w pracy jako programista .NET (C #). W pracy byłem graczem zespołowym, ściśle współpracowałem z międzynarodowym zespołem ds. rozwoju projektów. Byłem odpowiedzialny za utrzymywanie i rozbudowę aplikacji biznesowych i e-commerce. Posiadam szeroką i praktyczną wiedzę m.in. w technologiach: .NET (C #), JavaScript, HTML5, SQL Server, MVC / MVVM.

Posiadam duże umiejętności techniczne i analityczne, z możliwością analizy istniejącej bazy kodów i przekształcania żądań w konkretne rozwiązania programowe. W stopniu bardzo dobrym posługuje się językiem angielskim (w mowie i piśmie). Mam ogromną chęć i potrzebę do ciągłej nauki i dalszego rozwoju zawodowego mającego na celu podniesienie kompetencji w zawodzie programisty.

Mam wielką nadzieję, że wkrótce więcej o sobie, opowiem podczas bezpośredniego spotkania na rozmowie kwalifikacyjnej.

Z wyrazami szacunku,

Mateusz Lewandowski#4 Sytuacja na rynku pracy IT

monitor programisty

Według danych GUS z końca roku 2018 na programistów w Polsce czeka około 50 tysięcy wolnych wakatów. Zarobki w branży IT dyktuje rynek który z roku na rok potrzebuje coraz większej ilości informatyków / specjalistów (programistów, web developerów etc.). Zarobki na stanowisku programisty w skali kraju plasują się powyżej średniej krajowej, programista z dużym doświadczeniem może liczyć nawet na pensję w przedziale od około 8 000 zł a nawet 15 000 zł miesięcznie (pensja brutto).

Planujesz swoją karierę zawodową jako programista? Zacznij pracować z najlepszymi, aplikuj swoje CV i list motywacyjny do firmy która pozwoli Ci się rozwijać zawodowo, do firmy która realizuje ambitne projekty.

Chociaż istnieje deficyt na rynku programistów to jednak aby dostać pracę w dobrej renomowanej firmie trzeba prezentować odpowiedni poziom wiedzy / doświadczenia a to wszystko umiejętnie przedstawić w nowoczesnym, profesjonalnym CV programisty.


Artykuły powiązane z CV i listem motywacyjnym informatyka / programisty:


zawód grafik komputerowy

CV Grafik komputerowy

Na stanowisku "Grafika komputerowego" odnajdzie się osoba twórcza, kreatywna, która biegle posługuje się zaawansowanym, profesjonalnym oprogramowaniem do grafiki rastrowej i wektorowej (Adobe Photoshop, Adobe Ilustrator). Osoba która posiada umiejętność polegającą m.in. na przygotowaniu grafiki na potrzeby szaty graficznej strony WWW, banerów reklamowych, materiałów graficznych do druku: wizytówek, ulotek, plakatów, etc. Chcesz się dowiedzieć więcej, sprawdź jak powinien wyglądać życiorys zawodowy grafika.


praca pisanie tekstów reklamowych na serwisy WWW

CV Copywriter

Copywriter to typowy humanista, autor m.in. chwytliwych sloganów reklamowych do internetu, radia, telewizji, materiałów drukowanych. Copywriter wymyśla teksty na plakaty, billboardy reklamowe, ulotki, opisuje produkty, pisze / kreuje treści na bloga i na Fanpage itp., przeprowadza korekty tekstów. Sprawnie poruszasz się w obszarze marketingu, jesteś kreatywny, dbasz o poprawność językową i posługujesz się t.zw. "lekkim piórem"? Jeżeli tak to może praca dla Ciebie.

www.otokariera.pl © 2024   Polityka Prywatności i Pliki Cookies