CV i list motywacyjny kucharz wskazówki i porady jak napisać

W artykule prezentujemy materiały które powstały w ścisłej współpracy z pracodawcami z branży restauratorskiej.

Skorzystaj z gotowych przykładów:


#1 CV i list motywacyjny wzory do wypełniania (użyj kreatora online) - za darmo

CV kucharz wzór


Rys. 1. CV wzór kucharz


list motywacyjny kucharz szablon do wypełnienia


Rys. 2. List motywacyjny szablon kucharz


WAŻNE - dokument CV i list motywacyjny zawsze wysyłaj do pracodawcy w formacie PDF. Zacznij pisać CV - kreator CV darmowy.#2 Jak napisać CV Kucharza - przykładowe wskazówki


A Imię i nazwisko, dane kontaktowe, wiek i fotografia.

Przykład (dla CV i list motywacyjny):

Robert Dąbrowski
E-mail:
robert.dabrowski@poczta.pl
Telefon: +48 211 220 101
Data urodzenia: 01.01.1991

Dodaj do CV aktualną fotografię aby zwiększyć szanse na spotkanie o prace. Na zdjęciu powinien być zachowany pogodny wyraz twarzy. Fotografia powinna mieć dobrą jakość, ostrość, stonowane kolory.B Sekcja O mnie, obecnie w CV to ważna sekcja.

Przykład:

28-letni kucharz specjalizujący się kuchni polskiej i włoskiej. 3-letnie doświadczenie zawodowe w zdobyte renomowanej restauracji. Z pasją do gotowania, o otwartym umyśle, zorganizowany i zaangażowany w pracę, komunikatywny i dobrze współpracujący w zespole. Bardzo chętnie podejmie pracę w Państwa restauracji aby w pełni wykorzystać swoje zdolności kulinarne.


C Doświadczenie zawodowe - w CV kucharza, dodaj najważniejsze obowiązki.

Przykład:

01/2018 - 12/2018
Restauracja "Dobra Kasza Nasza", Kraków
Stanowisko:
kucharz

Najważniejsze obowiązki:

 1. nadzór stanu magazynowego kuchni;
 2. przygotowywanie i wydawanie przystawek, dań, deserów;
 3. utrzymywanie wysokiego poziomu wydawanych potraw;
 4. ścisła współpraca z zespołem na kuchni i na sali;
 5. rzetelne stosowanie się do zasad systemu HACCP;
 6. uczestniczenie w budowaniu menu i ofert promocyjnych;
 7. dbanie o porządek i czystość na kuchni.

D Dodatkowe umiejętności - w CV kucharza

Przykład:

 1. pasja i talent kulinarny;
 2. komunikatywność i pozytywne nastawienie;
 3. wysoka kultura osobista;
 4. doświadczenie w cukiernictwie;
 5. doskonała organizacja własnej pracy;
 6. posiadam ważne badania do celów sanitarno-epidemiologicznych;
 7. dobra znajomość języka angielskiego na poziomie B1.

E Kursy / Szkolenia w CV kucharza

Przykład:

Szkolenie: Kurs dla kucharzy (40 godz.) - 2016
Organizator szkoleń: Krakowska Szkoła Restauratorów


F Wykształcenie kucharza

Przykład:

2012 - 2015
Technikum Gastronomiczne w Krakowie

Uzyskany tytuł: technik kucharz


G Zainteresowania / Hobby w CV kucharza

Przykład:

 1. gotowanie: kuchnia polska, rosyjska, włoska;
 2. sport: uprawiam pływanie, biegam.

H Klauzula

Aby dopełnić formalność, w stopce dokumentu CV i list motywacyjny, dodaj klauzulę - Twoją zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby przyszłej rekrutacji.#3 List motywacyjny kucharza

Szanowni Państwo,

z wielkim entuzjazmem zapoznałem się z ofertą pracy z dnia 05.03.2019 na stanowisku kucharza w Państwa restauracji. Pragnę przedstawić swoją kandydaturę na to stanowisko. Posiadam kierunkowe wykształcenie, oraz 6-letnie doświadczenie zdobyte w renomowanych restauracjach na terenie Warszawy.

Przez ostatnie dwa lata pracowałem bardzo znanej i lubianej restauracji "Si" w Warszawie, do moich zadań należało przygotowanie dań głównych i przystawek z bogatej karty dań kuchni włoskiej. Karta restauracji zawierała 15 pozycji dań głównych (oprócz pizzy), przystawki 11 pozycji, pasty 15 pozycji, zupy 4 pozycje itd. Bardzo sobie cenie doświadczenie które wyniosłem z restauracji "Si". W sposób perfekcyjny opanowałem przygotowanie dań m.in. z jagnięciny, wołowiny, kaczki, ryby. W pracy otrzymywałem wiele pochwał od kadry kierowniczej za zaangażowanie w pracę. Każdego dnia dodatkowym wyróżnieniem i motywacją do jeszcze lepszej pracy były sowite napiwki od gości restauracji, odbierałem jako dowód uznania za dobrze wykonaną pracę na kuchni.

Jestem osobą zorganizowaną, pracowitą, otwartą na nowe wyzwania i smaki, komunikatywną, o talencie kulinarnym i kreatywną w temacie kuchni / gotowania, o dobrze wyrobionym smaku.

Mam wielką nadzieję że w tych kliku zdaniach listu motywacyjnego przekonałem Państwa do tego, że warto spotkać się ze mną bezpośrednio, na rozmowie kwalifikacyjnej.

Z wyrazami szacunku,

Krzysztof Wróblewski#4 Kucharz charakterystyka zawodu

praca w kuchni

Na czym polega praca kucharza? Pierwszym zadaniem kucharza jest dopilnowanie stanu kuchni a dokładnie produktów i ich jakości, przy brakach zadbanie o ich dostarczenie. Następnie kucharz przygotowuje produkty m.in. kroi warzywa na sałatki do zupy, marynuje mięso do smażenia, przygotowuje sosy, piecze mięso itp. ma zaplanowane zadania tak, aby w czasie otwarcia lokalu gastronomicznego sprawnie prowadzić wydawanie zamówionych dań z karty menu. Oczywiście w tych zadaniach wspomaga się pomocą kuchenną. Kucharz przez cały dzień pracy dba o właściwą jakość wydawanych potraw, nadzoruje m.in. technikę krojenia, skład potraw, odpowiednią obróbkę termiczną, doprawienie, sposób podania na talerzu.

Praca dla kucharza, gdzie szukać? W każdym punkcie gastronomicznym w którym są wydawane potrawy. Są to jadłodajnie typu "bary mleczne", restauracje, karczmy, puby, fast food, firmy cateringowe obsługujące m.in. wesela, restauracje hotelowe, stołówki w szkołach, itd.
Taka ciekawostka, kucharze także pracują na statkach, platformach wiertniczych, kucharze także podążają z wyprawami na ośmiotysięczniki. Wniosek jest jeden tam gdzie pojawia się większa grupa ludzi skupiona na swojej pracy, tam musi być kucharz który zadba o ich odpowiednie żywienie.

Kto zostaje kucharzem? Kucharzem zostają głownie osoby dla których gotowanie jest pasją i które mają odpowiednie przygotowanie np. ukończoną szkołę gastronomiczną lub odpowiednie kursy. Oprócz przygotowania teoretycznego i praktycznego dobry kucharz powinien posiadać tzw. zmysł kulinarny. Ceniony kucharz to wirtuoz gotowania, który ze smakiem eksperymentuje i wyróżnia się autorską twórczością, to osoba która potrafi pracować pod presją czasu i dobrze się czuje w pracy zespołowej.


Artykuły powiązane z CV i listem motywacyjnym kucharza:


praca za barem / bufetem jako barman

CV Barmana

Barman / barmanka zawód wymagający dyspozycyjności (praca zmianowa, w godzinach wieczornych i nocnych). Miejsce pracy to różnorakie bary, puby, kluby i lokale, restauracje, dyskoteki, kasyna itp. Barman serwuje napoje, drinki według określonej receptury, oraz przygotowuje indywidualny skład napojów na wyraźne życzenie konsumenta według jego upodobań, dba o efektowny wygląd wydawanych drinków. Barman powinien mieć odpowiednie cechy, niektóre z nich to: wysoka kultura osobista, poczucie humoru, otwartość na rozmowę.


pracuj jako kelner / kelnerka

CV Kelner / Kelnerka

Praca w gastronomii to bogata oferta dla pracownika, jako kelner / kelnerka pracy możemy szukać w restauracjach położonych w centrach miast, restauracjach hotelowych, restauracjach w miejscowościach turystycznych (całorocznych) lub jako pracownik sezonowy m.in. w wakacje nad polskim morzem - Bałtykiem. Jak powinien wyglądać skuteczny CV wzór kelnera? Przygotowaliśmy Ci gotowy szablon na którym możesz się wzorować lub wykorzystać już zawarte tam informacje (o ile pokrywają się z Twoim doświadczeniem bądź umiejętnościami).

Komentarze

Treść komentarza*:
Podpis:
 
= (Antyspam / Oblicz)  


avatar2020-05-02   J
Genialny gotowy wzór kucharza i barmana !!!!
avatar2019-12-05   Albert
Chciałbym napisać taki list motywacyjny kucharza jak powyżej, niestety jestem na początku swojej drogi zawodowej, ale wiem że chcę to robić, świetna strona dla takich żółtodziobów jak ja.

www.otokariera.pl © 2024   Polityka Prywatności i Pliki Cookies