W artykule prezentujemy materiały które powstały w ścisłej współpracy z pracodawcami z branży restauratorskiej.
Skorzystaj z gotowych przykładów:
Rys. 1. CV wzór kucharz
Rys. 2. List motywacyjny szablon kucharz
WAŻNE - dokument CV i list motywacyjny zawsze wysyłaj do pracodawcy w formacie PDF. Zacznij pisać CV - kreator CV darmowy.
Przykład (dla CV i list motywacyjny):
Robert Dąbrowski
E-mail: robert.dabrowski@poczta.pl
Telefon: +48 211 220 101
Data urodzenia: 01.01.1991
Dodaj do CV aktualną fotografię aby zwiększyć szanse na spotkanie o prace. Na zdjęciu powinien być zachowany pogodny wyraz twarzy. Fotografia powinna mieć dobrą jakość, ostrość, stonowane kolory.
Przykład:
28-letni kucharz specjalizujący się kuchni polskiej i włoskiej. 3-letnie doświadczenie zawodowe w zdobyte renomowanej restauracji. Z pasją do gotowania, o otwartym umyśle, zorganizowany i zaangażowany w pracę, komunikatywny i dobrze współpracujący w zespole. Bardzo chętnie podejmie pracę w Państwa restauracji aby w pełni wykorzystać swoje zdolności kulinarne.
Przykład:
01/2018 - 12/2018
Restauracja "Dobra Kasza Nasza", Kraków
Stanowisko: kucharzNajważniejsze obowiązki:
- nadzór stanu magazynowego kuchni;
- przygotowywanie i wydawanie przystawek, dań, deserów;
- utrzymywanie wysokiego poziomu wydawanych potraw;
- ścisła współpraca z zespołem na kuchni i na sali;
- rzetelne stosowanie się do zasad systemu HACCP;
- uczestniczenie w budowaniu menu i ofert promocyjnych;
- dbanie o porządek i czystość na kuchni.
Przykład:
- pasja i talent kulinarny;
- komunikatywność i pozytywne nastawienie;
- wysoka kultura osobista;
- doświadczenie w cukiernictwie;
- doskonała organizacja własnej pracy;
- posiadam ważne badania do celów sanitarno-epidemiologicznych;
- dobra znajomość języka angielskiego na poziomie B1.
Przykład:
Szkolenie: Kurs dla kucharzy (40 godz.) - 2016
Organizator szkoleń: Krakowska Szkoła Restauratorów
Przykład:
2012 - 2015
Technikum Gastronomiczne w Krakowie
Uzyskany tytuł: technik kucharz
Przykład:
- gotowanie: kuchnia polska, rosyjska, włoska;
- sport: uprawiam pływanie, biegam.
Aby dopełnić formalność, w stopce dokumentu CV i list motywacyjny, dodaj klauzulę - Twoją zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby przyszłej rekrutacji.
Szanowni Państwo,
z wielkim entuzjazmem zapoznałem się z ofertą pracy z dnia 05.03.2019 na stanowisku kucharza w Państwa restauracji. Pragnę przedstawić swoją kandydaturę na to stanowisko. Posiadam kierunkowe wykształcenie, oraz 6-letnie doświadczenie zdobyte w renomowanych restauracjach na terenie Warszawy.
Przez ostatnie dwa lata pracowałem bardzo znanej i lubianej restauracji "Si" w Warszawie, do moich zadań należało przygotowanie dań głównych i przystawek z bogatej karty dań kuchni włoskiej. Karta restauracji zawierała 15 pozycji dań głównych (oprócz pizzy), przystawki 11 pozycji, pasty 15 pozycji, zupy 4 pozycje itd. Bardzo sobie cenie doświadczenie które wyniosłem z restauracji "Si". W sposób perfekcyjny opanowałem przygotowanie dań m.in. z jagnięciny, wołowiny, kaczki, ryby. W pracy otrzymywałem wiele pochwał od kadry kierowniczej za zaangażowanie w pracę. Każdego dnia dodatkowym wyróżnieniem i motywacją do jeszcze lepszej pracy były sowite napiwki od gości restauracji, odbierałem jako dowód uznania za dobrze wykonaną pracę na kuchni.
Jestem osobą zorganizowaną, pracowitą, otwartą na nowe wyzwania i smaki, komunikatywną, o talencie kulinarnym i kreatywną w temacie kuchni / gotowania, o dobrze wyrobionym smaku.
Mam wielką nadzieję że w tych kliku zdaniach listu motywacyjnego przekonałem Państwa do tego, że warto spotkać się ze mną bezpośrednio, na rozmowie kwalifikacyjnej.
Z wyrazami szacunku,
Krzysztof Wróblewski
Na czym polega praca kucharza? Pierwszym zadaniem kucharza jest dopilnowanie stanu kuchni a dokładnie produktów i ich jakości, przy brakach zadbanie o ich dostarczenie. Następnie kucharz przygotowuje produkty m.in. kroi warzywa na sałatki do zupy, marynuje mięso do smażenia, przygotowuje sosy, piecze mięso itp. ma zaplanowane zadania tak, aby w czasie otwarcia lokalu gastronomicznego sprawnie prowadzić wydawanie zamówionych dań z karty menu. Oczywiście w tych zadaniach wspomaga się pomocą kuchenną. Kucharz przez cały dzień pracy dba o właściwą jakość wydawanych potraw, nadzoruje m.in. technikę krojenia, skład potraw, odpowiednią obróbkę termiczną, doprawienie, sposób podania na talerzu.
Praca dla kucharza, gdzie szukać? W każdym punkcie gastronomicznym w którym są wydawane potrawy. Są to jadłodajnie typu "bary mleczne", restauracje, karczmy, puby, fast food, firmy cateringowe obsługujące m.in. wesela, restauracje hotelowe, stołówki w szkołach, itd.
Taka ciekawostka, kucharze także pracują na statkach, platformach wiertniczych, kucharze także podążają z wyprawami na ośmiotysięczniki. Wniosek jest jeden tam gdzie pojawia się większa grupa ludzi skupiona na swojej pracy, tam musi być kucharz który zadba o ich odpowiednie żywienie.
Kto zostaje kucharzem? Kucharzem zostają głownie osoby dla których gotowanie jest pasją i które mają odpowiednie przygotowanie np. ukończoną szkołę gastronomiczną lub odpowiednie kursy. Oprócz przygotowania teoretycznego i praktycznego dobry kucharz powinien posiadać tzw. zmysł kulinarny. Ceniony kucharz to wirtuoz gotowania, który ze smakiem eksperymentuje i wyróżnia się autorską twórczością, to osoba która potrafi pracować pod presją czasu i dobrze się czuje w pracy zespołowej.
Barman / barmanka zawód wymagający dyspozycyjności (praca zmianowa, w godzinach wieczornych i nocnych). Miejsce pracy to różnorakie bary, puby, kluby i lokale, restauracje, dyskoteki, kasyna itp. Barman serwuje napoje, drinki według określonej receptury, oraz przygotowuje indywidualny skład napojów na wyraźne życzenie konsumenta według jego upodobań, dba o efektowny wygląd wydawanych drinków. Barman powinien mieć odpowiednie cechy, niektóre z nich to: wysoka kultura osobista, poczucie humoru, otwartość na rozmowę.
Praca w gastronomii to bogata oferta dla pracownika, jako kelner / kelnerka pracy możemy szukać w restauracjach położonych w centrach miast, restauracjach hotelowych, restauracjach w miejscowościach turystycznych (całorocznych) lub jako pracownik sezonowy m.in. w wakacje nad polskim morzem - Bałtykiem. Jak powinien wyglądać skuteczny CV wzór kelnera? Przygotowaliśmy Ci gotowy szablon na którym możesz się wzorować lub wykorzystać już zawarte tam informacje (o ile pokrywają się z Twoim doświadczeniem bądź umiejętnościami).
2020-05-02
J2019-12-05
Albertwww.otokariera.pl © 2024 Polityka Prywatności i Pliki Cookies