CV i list motywacyjny barmana - wskazówki jak napisać

Do dyspozycji dajemy Ci materiały które przyśpieszą pisanie dokumentów aplikacyjnych.

Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy:


#1 CV i list motywacyjny - wzory

CV barman wzór


Rys. 1. CV wzór barmana


list motywacyjny barman


Rys. 2. List motywacyjny wzór barmana


Powyższe dokumenty przygotowane zostały z użyciem kreatora online dostępnego na stronie - kreator CV darmowy online.#2 Jak napisać CV Barmana? - poradnik i gotowe przykłady


A Dane osobowe, dane kontaktowe, wiek i fotografia kandydata.

Przykład (dane w CV i list motywacyjny):

Mateusz Kowalewski
E-mail:
mateusz.kowalewski@poczta.pl
Telefon: +48 555 1444 771
Data urodzenia: 04.04.1998

Na stanowisku Barmana ważna jest dobra prezentacja kandydata / kandydatki. Dodaj do dokumentu aktualną fotografię. Postaraj się aby zdjęcie było odpowiedniej jakości. Fotografia powinna prezentować twarz i ramiona kandydata (plus ewentualnie kawałek sylwetki - forma biznesowa).B Sekcja O mnie, we współczesnym CV to bardzo istotna sekcja, w kilku zdaniach napisz o sobie.

Przykład:

28-letni komunikatywny z poczuciem humoru barman z 2-letnim doświadczeniem zdobytym w pubie "PiwPaw". Postrzegany jako zdyscyplinowana, otwarta oraz zaangażowana w pracę osoba. Biegle posługuję się językiem angielskim oraz w stopniu komunikatywnym językiem hiszpańskim. Chciałbym podjąć pracę w której wykorzystam zdobyte doświadczenie i wiedzę, aby jak najrzetelniej wykonywać obowiązki barmana.


C Doświadczenie zawodowe - w CV Barmana, wypisz najważniejsze obowiązki.

Przykład:

10/2016 - 11/2018
Pub "PiwPaw", Warszawa
Stanowisko:
Barman

Najważniejsze obowiązki:

 1. sprawna i uprzejma obsługa klientów pubu;
 2. przygotowywanie koktajli, drinków i innych napojów zamówionych przez gości pubu;
 3. sporządzanie autorskich receptur drinków, koktajli na życzenie klienta, zgodnie z jego preferencjami;
 4. pilnowanie zasobów lokalu, przygotowywanie zamówień, uzupełnianie stanu i dozór nad dobrym stanem zapasów i wyposażenia;
 5. dbanie o czystość i porządek;
 6. rozliczanie utargu po zakończonym dniu pracy;
 7. dbanie o swój wygląd i dobrą prezencję (czystość, schludność, elegancja).

D Dodatkowe informacje i umiejętności w CV barmana

Przykład:

 1. komunikatywność, poczucie humoru i wysoka kultura osobista;
 2. energiczność i dobra kondycja fizyczna;
 3. duża wiedza na temat receptur i technik przygotowania koktajli, drinków;
 4. dobra znajomość języka angielskiego - poziom B2;
 5. znajomość języka hiszpańskiego - poziom A2;
 6. sprawna obsługa komputera i terminali płatniczych;
 7. aktualna książeczka do celów sanitarno-epidemiologicznych.

E Kursy / Szkolenia w CV pracownika gastronomii / barmana

Przykład:

Szkolenie: Kurs barmański (105 godzin) - 2016
Organizator szkoleń: Międzynarodowa szkoła Barmanów i Sommerierów

Szkolenie: Kurs profesjonalnego baristy (30 godzin) - 2015
Organizator szkoleń: Let’s GoCook


F Wykształcenie

Przykład:

2011 - 2014
Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie nr 1, Warszawa

Uzyskany tytuł: technik hotelarz


G Zainteresowania / Hobby w CV barmana

Przykład:

 1. techniki, receptury w zawodzie barmana;
 2. bieganie, jazda na longboardzie, taniec;

H Klauzula

Aby pracodawca / rekruter mógł swobodnie analizować Twój życiorys zawodowy (CV i list motywacyjny), należy w dokumencie wyrazić zgodę w na przetwarzanie danych osobowych kandydata, w tym celu dodaj do CV klauzulę (zgodą z RODO).

#3 List motywacyjny barman

Szanowni Państwo,

w odpowiedzi na Państwa ofertę pracy na stanowisku barmana, w wielkim entuzjazmem chciałbym zaproponować moją kandydaturę. Jestem osobą młodą, otwartą, pełną energii, która idealnie wpasowuje się w zawód barmana. To nie jedyne moje atuty, dlatego zapraszam do dalszej lektury.

Posiadam doświadczenie zawodowe jako barman i kelner, pracowałem w wakacje w restauracjach nadmorskich, w czasie największego ruchu w interesie. Mimo ogromnej ilości gości, sprawnie sobie radziliśmy z realizacją zamówień. Wpływ na to miała wypracowaną przez nas sprawna organizacja w miejscu pracy. 100% zaangażowanie, miła atmosfera w lokalu, wydajny bufet, to wszystko sprawiało że goście restauracji wracali do nas z uśmiechem.

Jestem osobą komunikatywną, z dużym poczuciem humoru i wysoką kulturą osobistą, szybko się uczę, mam dobrą pamięć, biegle posługuje się językiem angielskim, sprawnie obsługuje komputer i terminale płatnicze.

Mam wielką nadzieję że przekonałem Państwa do tego, że warto się ze mną spotkać bezpośrednio na rozmowie kwalifikacyjnej.

Z wyrazami szacunku,

Sebastian Karolak#4 Barman charakterystyka zawodu

praca w kuchni

Charakterystyka zawodu. Do głównych zadań barmana należy przygotowanie i sprawne wydawanie różnego rodzaju napojów i drinków (bezalkoholowych i alkoholowych). Barman komponując napoje / drinki, musi być ekspertem od właściwego doboru składników i ich proporcji. Barman powinien bardzo dobrze znać wszelkie receptury i metody przygotowywania napojów, powinien posiadać także własną inwencję do modyfikowania czy też sporządzania autorskich drinków. Klienci barów często potrzebują porady odnośnie wyboru drinka, niejednokrotnie też liczą na stworzenie napoju dopasowanego do ich preferencji. Barman powinien również dbać o optymalne zaopatrzenie lokalu (odpowiednia ilość, świeżość i jakość), prowadzić nadzór nad należytym przechowywaniem produktów, trzymać porządek w części magazynowej i miejscu pracy (za barem).

Cechy jakie powinien posiadać. Barman to jedna z kluczowych osób w pubie, barze, dyskotece, restauracji. Osoba na tym stanowisku powinna cechować się: komunikatywnością (posiadać umiejętność prowadzenia ciekawej rozmowy z klientem), wysoką kulturą osobistą, poczuciem humoru, przyjaznym nastawieniem, kreatywnością i zdyscyplinowaniem.

Wymagania na stanowisku barmana. Po pierwsze, pracownik powinien posiadać ważne badania z Sanepidu. Po drugie, pracodawcy chętniej zatrudniają (jeżeli mają wybór) osoby doświadczone lub i osoby przebojowe, w młodym wieku, otwarte, komunikatywne, o dobrej prezencji. Ważną kwestią jest również dobra znajomość języka angielskiego (polskie kluby, puby, bary odwiedza coraz więcej anglojęzycznych obcokrajowców).

Ile zarabia barman. Zarobki uzależnione są od miasta i renomy lokalu, dodatkiem do wynagrodzenia są napiwki od gości lokalu. Średnie miesięczne wynagrodzenie barmana bez napiwków wynosi około 3000 zł. brutto.


Podobne artykuły do CV i listu motywacyjnego barmana:


szukaj pracy jako kelner / kelnerka

CV Kelnera / Kelnerki

Sprawdź jak wygląda życiorys zawodowy na stanowisko kelnera / kelnerki. Zadania barmana i kelnera w wielu lokalach gastronomicznych wykonywane są przez jedną osobę, wszystko zleży od charakteru lokalu i obłożenia gośćmi.


pracować jako kucharz w restauracji

CV Kucharz

Zamierzasz podjąć pracę jako kucharz w restauracji, pizzerii, jadłodajni? Skorzystaj ze wskazówek jak napisać profesjonalny życiorys zawodowy. Pobierz udostępniony nowoczesny wzór CV i edytuj na swoim komputerze, dodaj aktualne zdjęcie i zapisz do formatu PDF.

Komentarze

Treść komentarza*:
Podpis:
 
= (Antyspam / Oblicz)  


avatar2020-02-28   Piotr
Dziękują za wyczerpujące wskazówki, w końcu wiem jakie są obowiązki barmana po za nalewaniem piwa i zagadywaniem klientów.

www.otokariera.pl © 2024   Polityka Prywatności i Pliki Cookies