{script} Zarobki przedstawiciela handlowego sprzedawcy kasjera

Ile zarabia średnio m.in. przedstawiciel handlowy, sprzedawca, kasjer

Uwarunkowania które rzutują na wysokość wynagrodzenia m.in. przedstawiciela handlowego:

 1. Rodzaj branży i wysokość transakcji
  Handlowiec skutecznie sprzedający zaawansowane oprogramowanie dedykowane do dużych firm i instytucji rynek krajowy a nawet międzynarodowy, zarobi o wiele więcej o swojego kolegi przedstawiciela w branży spożywczej czy też przedstawiciela w branży kosmetycznej który swoje działania ogranicza do rynku lokalnego.
 2. Struktura firmy
  Zazwyczaj w firmach z małym kapitałem zarobki przedstawicieli handlowych są mniejsze, a niżeli w dużych firmach które się opierają na ugruntowanej i cenionej marce.
 3. Skuteczność
  Prowizja od sprzedaży, premie. Nie jest tajemnicą że w pracy przedstawiciela handlowego najważniejsza jest duża sprzedaż produktów, usług i podtrzymywanie dobrych relacji handlowych już z pozyskanym klientem. Od wysokości sprzedaży, i od procentowo zrealizowanego planu sprzedaży w głównej mierzy zależy wysokość ostatecznych miesięcznych poborów handlowca czy to w branży medycznej, budowlanej czy kosmetycznej.
 4. Lokalizacja
  Nie jest tajemnicą, że wynagrodzenie przedstawiciela handlowego np. medycznego pracującego w Warszawie może być wyższe od wynagrodzenia jego odpowiednika pracującego w innym regionie kraju. Przyczyną jest wyższy koszt życia w stolicy, większa ilość firm rywalizujących o pozyskanie dobrego handlowca, większe obroty i zyski tych firm.

Tabela i wykres miesięcznych uśrednionych wynagrodzeń (NETTO)*:

1przedstawiciel handlowy4 500 netto/mies.
2sprzedawca kasjer2 300 netto/mies.
3sprzedawca - doradca klienta2 500 netto/mies.
4hostessa2 650 netto/mies.
data aktualizacji: 2019-03-04

* Kwoty netto, mediana, wartości średnie, w branży "handlowiec / sprzedawca / kasjer" zostały wyodrębnione ze zbioru liczb pochodzących z trzech źródeł:
1. Wywiad z pracodawcami i pracownikami z branży "handlowiec / sprzedawca / kasjer";
2. Informacje z aktualnych ogłoszeń o pracę w branży "handlowiec / sprzedawca / kasjer" zawierających wielkość miesięcznego wynagrodzenia;
3. Ankieta na stronie WWW.

* Prezentowane kwoty nie mogą być punktem odniesienia do wyliczenia wynagrodzenia pracownika, są tylko próbą określenia przybliżonego średniego wynagrodzenia w powyższej branży.


ANKIETA DO WYPEŁNIENIA

Pracujesz w branży "handlowiec / sprzedawca / kasjer" na Umowę o pracę?
Chcesz się podzielić z nami informacją o swoim wynagrodzeniu?
Sprawdź czy w pierwszej rubryce formularza jest Twoja specjalizacja. Jeżeli jest!
Zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza (to tylko 4 pola).

[ w bazie: 177 rekordów ]


Komentarze

Treść komentarza*:
Podpis:
 
= (Antyspam / Oblicz)  


avatar2019-03-24   Antek
W tym porównaniu przedstawiciel handlowy wypada najlepiej, choćby dla tego że oprócz pensji i prowizji ma do dyspozycji auto służbowe, telefon, laptop i internet. Ilu to ja znam handlowców którzy to sprzedali swoje prywatne auto i korzystają jedynie że służbowego do prywatnych celów.

www.otokariera.pl © 2024